Ситник: із виділенням коштів "чорної бухгалтерії" Манафорту не все ясно

Керівник Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник підтвердив, що у так званій "чорній бухгалтерії" Партії регіонів є інформація про виділення понад 12 мільйонів доларів американському політтехнологу Полу Манафорту.

За його словами, останній запис про виділення коштів датований 5 жовтня 2012 року.

Водночас, Артем Ситник сказав, що наявність цієї інформації не означає, що Пол Манафорт отримав ці гроші, оскільки "там стоять підписи інших осіб". Окрім того, сказав голова НАБУ, "не ясно, на які цілі виділялися ці кошти".

Артем Ситник також сказав, що самі по собі документи про "чорну бухгалтерію" не можуть бути беззаперечними доказами незаконної діяльності чи корупції, проте у сукупності з іншими доказами - можуть.

Зокрема, він повідомив, що НАБУ передало частину цих матеріалів слідчим Генеральної прокуратури України, які розслідують факти узурпації влади екс-президентом Віктором Януковичем.

"Щодо Манафорта - тут все складніше, оскільки він не обіймав ніяких посад в Україні, також не зрозуміло, на які цілі могли виділятися такі кошти", - сказав на прес-конференції Артем Ситник.

Більше про Пола Манафорта і його діяльність в Україні читайте у статті: "Піарник Пол Манафорт: між Януковичем та Трампом".