Кримський вчитель утік від ФСБ до України

Викладач із Криму Юрій Ільченко, якого російські спецслужби звинувачують у екстремізмі, втік з-під домашнього арешту на материкову Україну, повідомляє міністерство інформаційної політики України.

Як йдеться на сайті міністерства, 2 липня 2015 року Ільченка затримали співробітники ФСБ і помістили його на 11 місяців у СІЗО Сімферополя за звинуваченнями в тому, що в публікаціях в своєму блозі і соціальних мережах не визнавав законність анексії Криму Росією.

У червні 2016 його перевели під домашній арешт у Севастополь, звідки йому вдалося втекти.

Раніше перший заступник міністра інформаційної політики України Еміне Джапарова заявляла, що російська влада в Криму продовжує залякувати кримських татар і посилює репресії проти них.

"Люди просто бояться говорити, навіть не на політичні теми. Будь-яка комунікація з тими, хто сьогодні в Україні, для них вже потенційна загроза", - зазначила Джапарова.

Минулого тижня Федеральна служба безпеки Росії заявила, що її співробітники запобігли теракту в Криму. У підготовці теракту спецслужба звинуватила Головне управління розвідки Міністерства оборони України. Українська сторона назвала ці заяви Росії фантазіями і спробою виправдати мілітаризацію півострова.