Звільнення заручників залежить від Росії - Порошенко

Звільнення заручників залежить від Росії - Порошенко Копирайт изображения president.gov.ua
Image caption Президент наполягає на безумовному звільненні усіх заручників, "яких утримують як на окупованій території, так і в Росії"

Звільнення утримуваних на Донбасі українських заручників залежить напряму від Росії, вважає президент Петро Порошенко.

Під час зустрічі із матерями та дружинами заручників він заявив, що Кремль повинен натиснути на бойовиків щодо виконання "цього ключового пункту Мінських угод".

"Україна наполегливо вимагає, щоб представників Міжнародного комітету Червоного хреста було допущено до окупованих територій, щоб вони отримали доступ до тюрем і були залучені до пошуку і звільнення полонених", - повідомили у прес-службі голови держави.

За словами Петра Порошенка, з початку війни вже знайдено і звільнено 3080 заручників, у полоні все ще перебувають 107 цивільних і військових українців.

Нині інформація підтверджена щодо 45 заручників, додав президент: "А це означає, що ми будемо боротися за їхнє якнайшвидше звільнення".

Копирайт изображения president.gov.ua
Image caption В адміністрації кажуть, що зустріч із президентом для рідних заручників була довгоочікуваною
Копирайт изображения president.gov.ua
Image caption Ірина Геращенко пообіцяла, що звільнення заручників буде одним з головних питань на наступних зустрічах у Мінську

В адміністрації повідомили, що 19 серпня заступник її голови Костянтин Єлісєєв у Берліні передасть списки із прізвищами тих 45 заручників до офісів президента Франції та канцлера Німеччини - "для того, щоб у європейських столицях знали про кожного українця, якого утримують у полоні".

Присутня під час зустрічі перша заступниця голови Верховної Ради Ірина Геращенко, яка бере участь у засіданнях мінської групи, наголосила, що питання звільнення заручників стане одним із ключових під час зустрічей у Мінську 25 серпня і 7 вересня. Попередні спроби домовитися про це не мали успіху.

Новини на цю ж тему