Репера у Малайзії затримали за "образу ісламу"

Репер Копирайт изображения Reuters

У Малайзії затримали скандального репера Неймуі. Як стверджують слідчі, у своєму новому кліпі він "ображає іслам".

У відео на пісню Oh My God репер і його друзі виступають на тлі мечетей, буддистських храмів і християнських церков. При цьому в тексті пісні з іронією говориться про різні релігії.

За словами слідчих, крім ісламу кліп висміює християнство, даосизм, буддизм та індуїзм. Сам репер стверджує, що мета його пісні - допомогти релігіям досягти єдності.

Водночас слідство турбує не текст пісні, а той факт, що кліп знятий на тлі та всередині різних святилищ. В одній з версій відео є зображення знаменитої "плаваючої мечеті" Танджунг-бунга на острові Пенанг.

Реперу висунули звинувачення в "оскверненні місця поклоніння з метою образи релігії", повідомляють місцеві ЗМІ. Із заяви поліції випливає, що в понеділок музикант постане перед судом у штаті Пенанг, де йому оберуть запобіжний захід.

Кілька років тому Неймуі випустив пісню на мотив національного гімну, в якій розкритикував владу з використанням ненормативної лексики. Поліція запідозрила репера в образі Малайзії та уряду, його кілька разів викликали на допит, але до суду справа не дійшла.