HRW закликала Росію звільнити Умерова з психлікарні

Ільмі Умеров Копирайт изображения UNIAN
Image caption Ільмі Умерова утримують у психлікарні з 18 серпня

Міжнародна правозахисна організація Human Rights Watch закликала російську владу негайно звільнити з психіатричної клініки Ільмі Умерова, заступника голови Меджлісу кримських татар і колишнього голову Бахчисарайського району Криму.

"Де-факто російська влада Криму повинна звільнити активіста Ільмі Умерова, зняти з нього кримінальні звинувачення в сепаратизмі і забезпечити йому надання необхідної медичної допомоги", - йдеться у заяві організації.

Насильницьке ув'язнення Умерова в психіатричному закладі є кричущим порушенням його прав, заявила дослідниця HRW в Україні Таня Купер.

Вона зазначила, що "ганебна спроба" за допомогою психіатрії змусити його замовкнути й заплямувати його репутацію аналогічна методам, які застосовували в Радянському Союзі проти дисидентів.

У травні 2016 року ФСБ Росії звинуватила Ільмі Умерова у зазіханні на територіальну цілісність Росії після того, як в одному з телеінтерв'ю під час перебування на території України він сказав, що Крим - це не Росія і що окуповану територію має бути повернуто Україні.

18 серпня його примусово доправили до психіатричної лікарні №1 Сімферополя для проведення психіатричної експертизи. Несподівано для адвокатів і рідних цього ж дня його перевели у стаціонарне відділення на майже місячне лікування.

Новини на цю ж тему