Муженко відкидає звинувачення у бездіяльності під час Іловайського оточення

Муженко Копирайт изображения UNIAN

Начальник Генштабу ЗСУ Віктор Муженко відкидає звинувачення проти себе та інших керівників АТО під час виходу українських сил з оточення під Іловайськом.

"Вважаю, що мою діяльність має оцінювати не Генеральна прокуратура України. Для цього є відповідні суди, які приймуть відповідні рішення за реальними фактами. А щодо відповідальності за бездіяльність – треба порівняти, з чого починалась Антитерористична операція, як тривала і триває, що призвело до оточення угруповання в районі Іловайська і трагічних наслідків. І тоді можна вести мову про те, хто діяв, а хто займався бездіяльністю в період з квітня по серпень-вересень місяць 2014 року", - написав він у Facebook.

"Можливо, в якихось діях хтось може мене звинувачувати. Але звинувачувати в бездіяльності, вважаю, ніхто не має навіть морального права ні мене, ні штаб АТО, ні командирів підрозділів, ні військовослужбовців Збройних сил, які брали участь і виконували відповідні завдання", - додав Віктор Муженко.

Під час виходу з оточення з-під Іловайська у серпні 2014 року загинуло понад 300 бійців АТО.

Київ заявляє про те, що оточення стало можливим через перетин українського кордону кадровими російськими військовими. Москва такі звинувачення відкидає.