МЗС: напад на посольство у Москві був "санкціонований"

МЗС Копирайт изображения UNIAN

Міністерство закордонних справ України висловило протест МЗС Росії через напад на українське посольство у Москві 27 серпня.

"Такі протиправні дії, що були здійснені за фактичної бездіяльності правоохоронних органів Російської Федерації, свідчать про спланований та, очевидно, санкціонований характер цієї провокативної акції", - говориться у повідомленні українського МЗС.

"Міністерство закордонних справ України закликало російську сторону провести всебічне розслідування цієї події, припинити психологічний тиск на співробітників українського дипломатичного представництва та забезпечити відповідні умови для належного функціонування Посольства України в Російській Федерації", - додають українські дипломати.

Як повідомляли ЗМІ, 27 серпня група невідомих закидала яйцями та помідорами посольство України у Москві. Вони тримали у руках плакати "Хунту до відповіді" та "Руки геть від наших дипломатів".

У ніч перед цим невідомі напали на "Російський центр культури і науки" в Києві закидали його димовими шашками. У МЗС Росії назвали цей випадок "заздалегідь зрежисованим сценарієм".