Нафтогаз виконає заявку Газпрому про збільшення транзиту до ЄС

Копирайт изображения AFP

"Нафтогаз" повідомив про неочікувану заявку від "Газпрому" на збільшення на 20% обсягів транзиту газу до Європи.

У компанії твердять, попри те, що це не передбачено контрактом, Україна виконає цю заявку.

"Рівень збільшення заявки в декілька разів перевищує передбачений контрактом НАК "Нафтогаз України" з російською компанією. Незважаючи на це, Україна виконає цю заявку в повному обсязі", - повідомив "Нафтогаз".

За інформацією "Нафтогазу", "раптове збільшення заявки пов’язане із зупинкою на ремонт трубопроводу OPAL, який з’єднує газогін Північний потік із газотранспортними системами Німеччини та країн Центральної Європи".

У компанії наголошують, що виконання заявки є "доброю волею української сторони як сумлінного транзитера газу та надійного партнера ЄС", оскільки ще у 2014 році "Газпром" відмовився від послуг балансування транзиту "Укртрансгазом", до яких вдавалися за подібних ситуацій раніше.

За даними "Нафтогазу", за січень – серпень через газотранспортну систему України для європейських споживачів надійшло 50,2 млрд куб. м російського газу, що на 19% більше, ніж торік.

Сама Україна не купує російський газ від кінця листопада минулого року. Останній опалювальний сезон став першим, який Україна прожила, не купуючи російський газ.