Правозахисники вимагають звільнити Умерова з психлікарні

Копирайт изображения UNIAN

Amnesty International вимагає негайно відпустити заступника голови меджлісу Ільмі Умерова з психіатричної лікарні у Криму, йдеться у заяві організації.

Правозахисники адресували своє звернення до "де-факто влади Криму" і закликали припинити щодо Умерова кримінальне провадження, називаючи його "в’язнем сумління".

"Примусове психіатричне лікування, якому піддається Ільмі Умеров, є ні чим іншим як репресіями через його політичну діяльність", - наголосила Оксана Покальчук, директорка Amnesty International в Україні.

Правозахисники заявляють, що є привід для занепокоєння станом його здоров’я. Сім’я Ільмі Умерова стурбована його здоров’ям. У нього - діабет, хвороба Паркінсона. В Amnesty International нагадують, що вимушене психіатричне лікування "без вільної та усвідомленої згоди" може прирівнятися до тортур.

Влада анексованого Криму відправила Ільмі Умерова у психіатричну лікарню 18 серпня. ФСБ Росії звинуватила його у зазіханні на територіальну цілісність Росії після того, як в телеінтерв'ю він сказав, що Крим - це не Росія і що окуповану територію має бути повернуто Україні. США, Євросоюз, Україна, а також правозахисна організація Human Rights Watch закликали російську владу звільнити Ільмі Умерова.

Новини на цю ж тему