Клімкін: спочатку - безпека на Донбасі, а потім - політичні кроки

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін наголосив, що першочерговою у виконанні Мінських домовленостей є нормалізація ситуації з безпекою на Донбасі.

"Логіка полягає в тому, і нас в цьому німецькі і французькі друзі підтримують, що спочатку ми вписуємо мінімум безпеки, який необхідний для того, щоб ситуація була нормалізована", - сказав пан Клімкін, якого цитує агенція "Інтерфакс"

Після цього, зазначив український міністр, "ми можемо говорити про логіку політичних кроків".

"Ми пропишемо всі умови безпеки. Тільки після їх виконання ми перейдемо до підготовки до виборів, встановлення дат і всіх інших речей", - зазначив він.

Цього тижня міністр закордонних справ Франції Жан-Марк Еро та його німецький колега Франк-Вальтер Штайнмаєр заявили, що після встановлення "режиму тиші", оголошеного в ніч на 15 вересня, український парламент має почати обговорення "особливого статусу" Донбасу.

Втім, попри оголошений "режим тиші", поодинокі обстріли на Донбасі досі тривають. У суботу штаб АТО повідомив, що за добу представники самопроголошених "республік" 30 разів відкривали вогонь по позиціях українських військових.