МЗС: російські вибори в Криму недійсні

Речниця МЗС України Мар’яна Беца назвала незаконними сьогоднішні вибори до Держдуми РФ в окупованому Криму, а їхні результати недійсними.

Про це вона написала у своєму мікроблозі у Twitter.

"Сьогоднішні вибори - складова триваючої агресії Росії проти України. Крим - це Україна. Вибори - нелегітимні і незаконні. Результати – нікчемні", - написала речниця.

Пані Беца наголосила, що Росія вчергове грубо і зухвало порушує міжнародне право та закони України, а міжнародні санкції мають відтак, на її думку, посилюватись.

Минулого тижня МЗС України вже висловлював протест з приводу намірів РФ провести вибори в "тимчасово окупованих Автономній Республіці Крим і Севастополі", як визначає анексовані території Київ.

Також в МЗС заявили, що у зв'язку з цим проведення виборів в приміщеннях дипломатичних і консульських представництв Росії є неможливим.

Сьогодні у Києві під будівлею посольства РФ в Україні, де проходить голосування на виборах до Держдуми РФ, спалахнули сутички між протестувальниками й поліцією. Учасники акції намагалися перешкодити людям пройти в посольство для участі в голосуванні.

Крім того, в Одесі біля Генерального консульства РФ, де розташовується виборча дільниця з виборів до Держдуми РФ, поліція затримала чотирьох осіб, які напали на людей, які підійшли до дипломатичного представництва.