Посол України закликала Лондон зупинити журналіста Філліпса

Копирайт изображения facebook.comiryna.gerashchenko
Image caption Грем Філліпс під час обміну полоненими.

Посол України у Великій Британії Наталія Галібаренко закликала Лондон вжити всіх заходів, щоб зупинити пропагандистську діяльність журналіста Грема Філліпса в Україні. Про це йдеться у її відкритому листі.

"Я хотіла би звернути увагу британської сторони до ситуації з безперервною провокаційною і ганебною поведінкою громадянина Великої Британії пана Грема Вільяма Філліпса, який в даний час мешкає на окупованих Російською Федерацією територіях України", - зазначила вона.

Галібаренко нагадала, що Філліпс у 2014-2015 рр. на сході України працював в інтересах бойовиків, його депортували з України в липні 2014 року, проте в березні 2016 року Філліпс приїхав на територію анексованого Криму, чим порушив закони України.

Вона зазначила, що Філліпс продовжує відкриті публічні образи громадян і військових України, а нещодавно перед представниками ОБСЄ, він намагався зірвати звільнення полону громадян України.

"..ми не потерпимо псевдожурналіста, який підриває нашу національну безпеку, відкрито заявляє про ідеї дискримінації і ненависті, висловлює підтримку терористичних методів", - підкреслила Галібаренко.

Копирайт изображения facebook.comiryna.gerashchenko
Image caption Володимир Жемчугов у полоні бойовиків провів близько року.

17 вересня під час обміну полоненими Філліпс у кареті швидкої розпитував тяжкопораненого українця Володимира Жемчугова, у якого ампутовані кінцівки та вибиті очі. Філліпс наполегливо з'ясовував, хто "зомбує" Жемчугова, а також питав: "Де, твоя совість? А кому ти потрібен зараз безрукий?". Відео цієї розмови пан Філліпс виклав на своєму Youtub каналі.