Генпрокуратура РФ: імпорт білоруських яблук у 5 разів перевищив урожай

Білорусь у 2015 році імпортувала до Росії 573 тисячі тонн яблук і грибів, що у п'ять разів більше зібраного у країні врожаю, заявив заступник генерального прокурора Росії Володимир Малиновський.

"Заборонені до ввезення в Росії товари нерідко постачаються за підробленими товаросупроводжуючими і фітосанітарними документами. Так, наприклад, у 2015 році в Росію імпортували 573 тисячі тонн білоруських яблук і грибів. За даними мінсільгоспу Білорусі, це в п'ять разів перевищує зібраний врожай", - цитує його слова агенція "ТАСС".

За даними Національного статистичного комітету Білорусі, в 2014 році в Росію експортували 254 тисяч тонн яблук та 40 тисяч тонн грибів, а в 2015 - близько 518 тисяч тонн яблук та близько 51 тонни грибів. Офіційні дані щодо врожаю яблук і грибів на сайті мінсільгоспу Білорусі не наводяться.

Россільгоспнагляд вже неодноразово висловлював стурбованість у зв'язку з підозрілим зростанням поставок яблук з Білорусі. Російське відомство неодноразово заявляло про спроби реекспорту через територію Білорусі фруктів з країн, щодо яких Росія ввела продовольче ембарго.