Україна пообіцяла МВФ антикорупційний суд і прослуховування для НАБУ

НАБУ Копирайт изображения UNIAN
Image caption За словами директора НАБУ Артема Ситника, право на самостійне прослуховування зробить бюро більш незалежним

В опублікованому 3 жовтня меморандумі про співпрацю між МВФ та Україною міститься обіцянка посилити боротьбу з корупцією та надати більше повноважень НАБУ.

Зокрема, до кінця листопада 2016 року Україна зобов’язалась надати НАБУ спеціальні повноваження, включно з самостійним прослуховуванням.

"Ми направимо для затвердження не пізніше кінця листопада 2016 року законопроект, який надасть НАБУ право використовувати широкий спектр слідчих інструментів: прослуховування комунікацій, операцій під прикриттям, доступу до комп’ютерних систем і контроль кореспонденції без потреби у використанні ресурсів інших органів", - йдеться у документі.

Також у меморандумі вказане зобов’язання України створити спеціальний антикорупційний суд та набрати антикорупційних суддів.

НАБУ давно вимагає надати їм право на самостійне прослуховування без участі СБУ та просить створити спеціальний антикорупційний суд.