Росіяни не вірять, що замовників вбивства Політковської знайдуть

політковська Копирайт изображения EPA

За останні п'ять років кількість росіян, які вірять у причетність російських спецслужб до вбивства журналістки Анни Політковської знизилася, повідомляє "Левада-центр". У 2011 році 28% вважали, що її вбивство організували спецслужби. Зараз цієї версії дотримуються 17%. 37% вважають, що секретні служби не причетні до загибелі пані Політковської. У 2011 році цю точку зору поділяли - 23%.

Приблизно кожен десятий (12%) сподівається, що замовників вбивства пані Політковської знайдуть. Більше половини (59%) на це не розраховують. Ще 30% не змогли дати відповідь.

Журналістку і правозахисницю застрелили в під'їзді її будинку 7 жовтня 2006 року. Політковська працювала спеціальним кореспондентом "Нової газети" і була відома критичними матеріалами про російську владу, ситуацію в Чеченській республіці та на Північному Кавказі.

Колегія присяжних 20 травня 2015 року винесла звинувачувальний вердикт щодо п'яти фігурантів справи про вбивство: уродженця Чечні Лом-Алі Гайтукаєва, його племінників Рустама, Джабраила і Ібрагіма Махмудових, а також колишнього міліціонера Сергія Хаджикурбанова.

Замовників вбивства так і не встановили.