Україна надала суду докази тиску Росії при узгодженні "кредиту Януковича"

Україна надала англійському суду докази тиску, який Росія чинила на Україну під підписання угоди та отримання кредиту на суму 3 млрд дол. Про це повідомляє міністерство фінансів на офіційному сайті.

"Такі докази охоплюють велику кількість фактичних обставин стосовно, з-поміж іншого, ролі Росії у спірній транзакції, та порядку, в якому угоду було нібито схвалено в контексті величезного тиску, який Росія на той час протиправно чинила на Україну, а також докази провідного експерта з питань українського права, що стосуються цієї угоди", - йдеться в повідомленні.

Мінфін інформує, що Росія переконує англійський суд винести рішення щодо її позову без розгляду доводів української сторони.

Раніше Росія подала заяву до англійського суду про розгляд заперечень України проти позову щодо повернення кредиту в порядку спрощеного провадження. Суд розгляне заяву в січні 2017 року.

У липні міністр фінансів України Олександр Данилюк заявив, що Україна не повертатиме Росії "кредит Януковича", оскільки Україну змусили взяти ці кошти під політичним впливом.