Лавров: в основі політики США - "агресивна русофобія"

Керрі та Лавров Копирайт изображения Reuters

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що в основі політики США щодо Москви лежить "агресивна русофобія". Про це він сказав в інтерв'ю російському Першому каналу.

Так дипломат відреагував на заяву держсекретаря США Джона Керрі про те, що дії російської армії Росії в Сирії на підтримку режиму Башара Асада необхідно розслідувати як ймовірні військові злочини.

Сергій Лавров заявив, що дії американської влади - це не просто "риторична русофобія", а агресивна позиція, в рамках якої Вашингтон робить кроки, що зачіпають національні інтереси Росії і ставлять під загрозу її безпеку.

"Це наближення НАТО і її військової інфраструктури до наших кордонів, розгортання там американських важких озброєнь, авіації Північноатлантичного альянсу, ПРО, причому в її європейському та азійському сегменті по периметру наших кордонів і меж наших союзників", - сказав пан Лавров в інтерв'ю Першому каналу.

За словами міністра, російська сторона давно проявляла "те, що американці називають "стратегічним терпінням" - адже погіршення відносин в односторонньому порядку з боку американців почалося задовго до України".

Також російський міністр сказав, що йому нібито відомо про групу людей в американській адміністрації, які пропонують президенту Бараку Обамі розглянути можливість силового сценарію в Сирії. Він зазначив, що це " дуже небезпечні ігри", згадавши про дві російські бази на території країни.

Крім того, Сергій Лавров знову звинуватив США в тому, що вони не виконують своїх зобов'язань в рамках сирійських угод.

Чергове загострення у відносинах між Вашингтоном і Москвою почалося минулого тижня, коли американська сторона оголосила про припинення формальних переговорів з Росією щодо Сирії, назвавши авіаудари по житлових кварталах Алеппо військовим злочином.

У той же день президент РФ Володимир Путін опублікував указ про призупинення угоди з США про утилізацію плутонію через "недружні дії американської влади".

Згодом російський уряд оголосив про припинення співпраці з США в рамках наукових досліджень в ядерній та енергетичній сферах.