Гутерреша офіційно затвердили генсеком ООН

Антонію Гутерреша офіційно затвердили у генсеки ООН Копирайт изображения Reuters

Екс-прем'єр-міністр Португалії Антоніу Гутерреш призначений наступним генеральним секретарем Організації Об'єднаних Націй.

Він почне виконувати свої обов'язки 1 січня 2017 року.

Пан Гутерреш, який раніше працював верховним комісаром ООН з питань біженців, замінить на посаді Генсека ООН Пан Гі Муна.

Читайте більше:

Антоніу Мануель де Олівейра Гутерреш народився в Лісабоні в 1949 році. Вивчав інженерну справу і фізику у Вищому технічному інституті. Закінчив його у 1971 році. Далі він почав академічну кар'єру на посаді старшого викладача.

У 1974 році католик Гутерреш вступив у Соціалістичну партію і незабаром вирішив повністю присвятити себе політиці.

У 1995 році, через три роки після обрання на пост генерального секретаря соціалістів, Антоніу Гутерреш став прем'єр-міністром Португалії. На посту голови уряду країни він залишався сім років, до 2002 року.

У 2005 році Гутерреш, який вільно володіє португальською, іспанською, англійською та французькою, обійняв посаду верховного комісара ООН у справах біженців.

Як комісар у справах біженців, Гутерреш переконував уряди найбільш розвинених і багатих країн світу виділяти більше коштів і ресурсів на допомогу постраждалим у конфліктах і від стихійних лих.