Ізраїль припинив співпрацю з ЮНЕСКО через святі місця

храмова гора Копирайт изображения AP

Ізраїль припинив співпрацю з ЮНЕСКО, коли організація прийняла резолюцію про святі місця Єрусалима.

Міністр освіти Ізраїлю Нафталі Беннет направив генеральному директору ЮНЕСКО Ірині Боковій лист, в якому звинуватив організацію в ігноруванні тисячолітніх зв'язків іудеїв з Єрусалимом.

Пан Беннет також очолює національну комісію Ізраїлю зі зв'язків з ЮНЕСКО, повідомляє ізраїльське видання Haaretz. Він сповістив комісію про припинення будь-якої професійної взаємодій з орагнізацією.

У четвер 24 члени ЮНЕСКО підтримали резолюцію про "окуповану Палестину". Проти проголосувало шість країн, ще 26 утрималися. За даними агентства Reuters, резолюція засуджує обмеження доступу мусульман до святих місць Єрусалиму.

Ізраїльські ЗМІ повідомляють, що ЮНЕСКО заявила про відсутність історичного зв'язку між іудаїзмом та однією з іудейських святинь Храмовій горою, а також засумнівалася в зв'язку між іудаїзмом та Стіною плачу.

"Заявляти, що Ізраїль не пов'язаний з Храмової горою і Стіною плачу - це як заявити, що Китай ніяк не пов'язаний з Великою китайською стіною, а Єгипет не має відношення до пірамід", - цитує Рейтер прем'єр-міністра Ізраїлю Біньяміна Нетаньяху.