У МЗС заявили, що Сенцов є виключно громадянином України

Українське МЗС висловило протест у зв'язку із рішенням Росії про неможливість передачі Олега Сенцова і Олександра Кольченка Україні на підставі того, що засуджені нібито мають російське громадянство.

У МЗС України нагадали, що Сенцов і Кольченко є громадянами України, і обидва на суді у РФ заявляли, що не зверталися до російських правоохоронних органів із проханням надати їм російське громадянство. Українські дипломати назвали дії РФ щодо Сенцова і Кольченка "примусовим визнанням [їх] російськими громадянами".

МЗС також наголосило, що "громадяни України, які проживають на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим і міста Севастополь і які добровільно не подавали клопотання про набуття іноземного громадянства, є виключно громадянами України і не можуть визнаватися ні громадянами Російської Федерації, ні особами з множинним громадянством".

У п'ятницю стало відомо, що Росія відмовилася передати Україні ув'язненого режисера Олега Сенцова. Двоюрідна сестра режисера Олега Сенцова Наталія Каплан заперечила інформацію міністерства юстиції РФ, що він має російське громадянство.