Білорусь вимагає вибачень і відшкодувань через літак "Белавиа"

Білорусь Копирайт изображения Ukrinform

Міністерство закордонних справ Білорусі висловило ноту протесту тимчасовому повіреному у справах України через "примусове повернення" білоруського літака в київський аеропорт.

"У ході зустрічі в МЗС керівнику української дипмісії була вручена нота, в якій білоруська сторона заявила протест у зв'язку з діями компетентних органів України щодо примусового повернення білоруського повітряного судна авіакомпанії "Белавиа", який здійснював 21 жовтня 2016 р. регулярний рейс 840 В2 за маршрутом "Київ-Мінськ", - йдеться у повідомленні білоруського дипвідомства.

"Білоруська сторона очікує офіційних вибачень і вимагає відшкодування всіх фінансових витрат..., викликаних діями української сторони", - додають у МЗС Білорусі.

Раніше у суботу стало відомо, що літак "Белавиа" зі 136 пасажирами та шістьома членами екіпажу на борту, був змушений повернутися до Києва після вказівок диспетчера "Украероруху" та повідомлень про можливість використання винищувачів. У СБУ заяви білоруської сторони щодо винищувачів заперечили.