В Антарктиці створять найбільшу морську заповідну зону

Морське життя Копирайт изображения JOHN B. WELLER

Представники 24 країн і Євросоюзу схвалили створення в Антарктичному океані найбільшої у світі морський заповідної зони.

Морським заповідником стане Море Росса, що розташоване у Південному океані.

На площі приблизно 1,57 мільйона квадратних кілометрів на 35 років заборонять вилов риби.

Створення заповідної зони має захистити незайману природу Антарктики.

Угоду про створення зони уклали на щорічній зустрічі Комісії зі збереження живих ресурсів Антарктики, яка пройшла в австралійському місті Хобарт. Цьому рішенню передували кілька років перемовин.

На Море Росса припадає лише 2% території Південного океану, але там живуть 38% усіх пінгвінів Аделі, що живуть на Землі, 30% антарктичних буревісників і приблизно 6% світової популяції антарктичних смугачів малих.

У тому регіоні поживні речовини піднімаються з дна океану і за допомогою течій розносяться по всій планеті. Це також надає Морю Росса особливого значення. У ньому живуть невеликі морські рачки криль, які є основною їжею для китів, тюленів і інших тварин.

Вчені вважають, що поки що Море Росса майже не постраждало від людської діяльності.

Запропонували створити зону США і Нова Зеландія. У процесі переговорів країни домовилися про створення особливих зон, де у наукових цілях можна буде виловлювати рачків і кликачів - це вид риб, що живуть в Антарктиці.

Раніше єдиною країною, яка виступала проти створення зони через побоювання з приводу вилову риби, була Росія, але цього року вона схвалила проект.