Суспільство має дізнатися джерела задекларованого - Порошенко

Копирайт изображения president.gov.ua

Після оприлюднення електронних декларацій українці мають дізнатися про джерела, із яких можновладці отримали свої статки, - заявив президент Петро Порошенко.

"Багато тих, хто зараз декларував, приписав собі кеш вдома, думаючи, що це нульова декларація, що це потім дозволить їм уникнути перевірки. Але ключова позиція – підвести риску того, що робили 25 років. І далі пояснити, де ти взяв ці гроші", - заявив президент під час виступу на Міжнародному економічному форумі у Львові.

Раніше Генеральний прокурор Юрій Луценко заявив, що його відомтсво перевірить близько половини депутатів, які задекларували готівку у понад 100 тис. доларів, на предмет того, чи були сплачені з цих доходів податки.

Після завершення першого етапу електронного декларування увагу суспільства привернула величезна кількість готівки, переважно у валюті, яку задекларували як депутати, так і урядовці, а також інші вищі посадові особи. Оглядачі також звернули увагу на те, що окремі учасники електронного декларування вже кілька років працювали лише на державній службі, і їхні офіційні доходи навряд чи дозволили б мати такі статки.

Декларації має перевірити Національна агенція із запобігання корупції, а також Національне антикорупційне бюро України.