Брюссель: Туреччина може втратити шанси на вступ в ЄС

Погіршення ситуації з правами людини в Туреччині та порушення демократичних стандартів можуть різко скоротити шанси Туреччини на вступ до ЄС, застерегли в Євросоюзі.

У Брюсселі розкритикували внутрішню політику президента країни Реджепа Ердогана, вказавши на регулярні порушення прав і свобод громадян, що посилилися після невдалої спроби державного перевороту влітку цього року.

"Настав час для Анкари повідомити нам, чого вона хоче насправді. Це тест на довіру", - заявив єврокомісар з питань розширення і політики добросусідства Йоганнес Хан.

За його словами, ЄС має серйозні сумніви в кандидатурі Туреччини на членство в союзі, які посилилися після хвилі судів і арештів, що прокотилися країною після липневих подій.

"У доповіді цього року про ситуацію в Туреччині ми відзначили, що Туреччина відкотилася назад в питаннях дотримання фундаментальних прав і дотримання законів", - повідомив пан Хан на слуханнях в Європарламенті.

Туреччина вперше подала заявку на членство в ЄС 1987 року, коли ще існував попередник Євросоюзу - Європейське економічне співтовариство.

Країна виконала всі умови для початку переговорів ще 2005 року, але процес різко загальмував через низку обставин, серед яких - претензії Європи до Туреччини в частині ставлення влади до демократичних свобод.