Bellingcat: керівництво РФ відповідальне за доставку "Бука" на Донбас

Відповідальність за надсилання військової техніки на схід України, в тому числі зенітного комплексу "Бук", лежить на військовому керівництві РФ, заявив засновник експертно-журналістської дослідницької групи Bellingcat Еліот Гіггінс у інтерв'ю "Німецькій хвилі".

"Остаточна відповідальність за надсилання військової техніки до України лежить на російському військовому керівництві", - сказав пан Гіггінс.

Раніше Міжнародна слідча група у Нідерландах заявила, що установку "Бук", з якої збили "Боїнг" рейсу MH17, привезли з Росії. При цьому у Bellingcat заявляли, що визначила точний номер цієї установки.

У інтерв'ю DW пан Гіггінс зазначив, що групі розслідування наразі важко сказати, хто конкретно віддав наказ здійснити запуск установки 17 липня 2014 року.

"Нам важко дізнатися, звідки надійшов цей конкретний наказ, - сказав він. - Але спільна група розслідування має велику кількість перехоплених розмов, які також є частиною цієї справи. Із них, можливо, стане зрозуміло, хто зробив запит на запуск установки, з ким вони говорили і хто дозволив цьому статися".

Росія послідовно заперечує будь-яку причетність до трагедії МН17, в результаті якої загинули 298 людей.