У Генічеську вистачає українського газу – Укртрансгаз

Копирайт изображения google.map
Image caption Газ для Генічеська добувають у Стрілковому на Арабатській стрілці, яке після анексії опинилось на "межі" з окупованим півостровом

Місто Генічеськ Херсонської області отримує газ українського видобутку й там немає гуманітарної катастрофи через його брак, заявив речник компанії "Укртрансгаз" Максим Білявський.

"Україна не отримує газ з тимчасово окупованої території Криму, в "Укртрансгазі" такої інформації немає. Газу вистачає", - написав він у Facebook.

Білявський додав, що добове споживання газу Генічеськом складає 31,2 тисячі кубометрів, а місцевий видобуток на Арабатській стрілці дає 33,6 тисячі.

"Висловлювання окупантів лише самопіар та інформоперація", - додав Максим Білявський.

12 листопада в прес-службі Кремля заявили, що президент РФ Володимир Путін під час зустрічі з "керівником уряду" анексованого Криму Сергієм Аксьоновим розпорядився подати газ до українського Генічеська з окупованого Криму.

За словами Аксьонова, надійшло звернення від жителів Генічеська про поставку газу до міста з Криму нібито через катастрофічну гуманітарну ситуацію.

Цю інформацію також заперечив глава Генічеської райдержадміністрації Олександр Воробйов.

За його словами, потреби в додаткових поставках газу місту немає.

Подібний інцидент траплявся на початку січня 2016 року. Тоді у компанії пояснили, що надлишки видобутого на Арабатській стрілці газу тимчасово зберігаються у сховищі, яке опинилось під окупацією в Криму.

Саме звідти взимку у пікові холоди його постачали до Генічеська.

У компанії наполягали, що цей газ не є російським.

Після анексії Криму російські війська утримували газове родовище майже півроку.