У ЄС сподіваються одразу співпрацювати з Трампом

могеріні Копирайт изображения EPA

Міністри закордонних справ країн Євросоюзу очікують тісного партнерства з США після вступу Дональда Трампа на посаду президента, заявила верховний представник ЄС із зовнішньої політики Федеріка Могеріні.

"Ми разом вирішили співпрацювати з наступною адміністрацією, починаючи з першого ж тижня перехідного періоду", - розповіла вона за підсумками неформальної міністерської зустрічі у Брюсселі.

Як зазначив прем'єр-міністр Бельгії Дідьє Рейндерс, якою б не була нова адміністрація президента США, вона має знати, що Європі доведеться посилювати заходи безпеки і оборони.

А глава МЗС Угорщини Петер Сійярто розкритикував "відчайдушні й істеричні коментарі", деяких лідерів ЄС відразу після обрання Трампа.

На офіційному саміті глав МЗС країн Євросоюзу планують обговорити відносини з Туреччиною й оборонне співробітництво з НАТО.

У минулу п'ятницю голова Єврокомісії Жан-Клод Юнкер зробив ряд незвичайно різких заяв щодо Дональда Трампа, сказавши, що його обрання ставить під загрозу відносини США та Євросоюзу.