Росія переглядає вироки в'язнів-українців у Криму - МЗС

Крим Копирайт изображения UNIAN

Росія переглядає вироки громадянам України, які залишилися у кримських в'язницях після анексії півострова, та перевозить їх в інші виправні заклади на території РФ, заявили в українському МЗС.

"Здійснюється перегляд раніше винесених українськими судами вироків відповідно до російського Кримінально-процесуального кодексу, а засуджені громадяни України переводяться відбувати покарання на територію РФ", - наголошують українські дипломати.

"Відповідно до норм міжнародного гуманітарного права, державі-окупанту забороняється здійснювати примусове переміщення громадян окупованої держави на територію держави-окупанта", - додають в українському МЗС.

Там також висловлюють протест проти таких дій та вимагають "негайно перевести їх (В'язнів-українців, - Ред.) на територію України та надіслати матеріали їхніх кримінальних та особових справ в Україну".

У Росії наполягають на законності приєднання Криму та надання російського громадянства тим особам, які навесні 2014 року перебували у кримських в'язницях.