ООН розкритикувала Австралію через мігрантів

Мігранти потрапляють до центрів для біженців на острів Науру або в Папуа - Новій Гвінеї. Копирайт изображения AFP

Спеціальний доповідач ООН із прав мігрантів Франсуа Крепо заявив, що умови утримання в австралійських центрах для нелегальних мігрантів жорстокі, принизливі та не придатні для людей.

За словами Крепо, деякі мігранти, у тому числі діти, протягом восьми років, живуть у міграційному центрі, який знаходиться на невеликій острівній державі Науру. Багато хто страждає від депресії й посттравматичного синдрому.

"Я думаю, що Австралія б сильно протестувала, якби в інших країнах так обходилися з її громадянами. Особливо, якби так діяли з австралійськими дітьми", - зазначив Крепо.

Водночас, він схвально відгукнувся щодо домовленості між Австралією і США, згідно з якою частину мігрантів переселять до Сполучених Штатів. За словами Крепо, це гарний початок розв’язання проблеми біженців, який дозволить ліквідувати центри за змістом мігрантів у Науру й Папуа - Нової Гвінеї.

Зараз в австралійських центрах на острові Науру й у Папуа - Новій Гвінеї орієнтовно 1200 людей. Правозахисники називають ці табори в'язницями під відкритим небом і критикують умови, у яких перебувають мігранти, а також політику Австралії щодо цього питання. Влада Австралії відкидає критику правозахисників.