Visa: онлайн-торгівлі в Європі загрожують перебої

Копирайт изображения Getty Images
Image caption Visa: онлайн-торгівлі в Європі загрожують перебої через нові заходи Брюсселя

Нова ініціатива Євросоюзу вимагає від покупців проходити додаткову перевірку безпеки під час здійснення покупок в інтернеті. Така можливість вже викликала гостру критику з боку Visa та низки інших платіжних систем.

Згідно з планами Європейської служби банківського нагляду, яка займається боротьбою із шахрайством, покупці будуть зобов'язані вводити пароль або спеціальний код під час транзакцій на суму, що перевищує 10 євро.

Як заявляє регулятор, він намагається знайти баланс між зручністю й безпекою. Однак платіжна система Visa вважає, що впровадження цих планів загрожує катастрофою. Свою стурбованість висловили також банки й онлайн-ритейлери.

Вони попереджають, що покупцям доведеться зіткнутися із серйозними збоями. Ймовірно, це буде відчутно в напружені періоди, наприклад, у "чорну п'ятницю" - щорічний день грандіозних розпродажів, який буде на цьому тижні.

Як вважають експерти, ініціатива Євросоюзу унеможливить покупки "в один клік", які популярні серед користувачів, а також автоматичні платежі через мобільні додатки на суми, що перевищують 10 євро.

Копирайт изображения Getty Images
Image caption Ймовірно, зміни будуть відчутні в напружені періоди, наприклад, у "чорну п'ятницю"

Visa попередила про серйозні збої через блокування режиму експрес-оплати. У компанії повідомили, що зараз на неї припадає половина всіх онлайн-продажів у Європі.

Найсильніший удар європейського регулятора завдадуть Британії, оскільки онлайн-шопінг серед усіх європейських країн там розвинений найкраще. Крім того, електронна торгівля має відчутний внесок в економічне зростання, повідомили в компанії.

"Зазвичай ми не займаємо рішучої позиції в питаннях регулювання", - повідомив BBC керівник підрозділу Visa у Сполученому Королівстві та Ірландії Кевін Дженкінс.

"Саме в цьому випадку ми твердо переконані, що ризики прийняття поспішних заходів, здатні відкинути нас на 10 чи 15 років назад, а це - катастрофічно", - пояснив Дженкінс.

Втім, начальник відділу ризиків Visa в Європі Пітер Бейлі заявив, що незручний захід не має доказів про допомогу в боротьбі із шахрайством.

З критикою нового запобіжного заходу виступила також Mastercard, яка заявила, що надмірна регламентованість методів боротьби із шахрайством, ставить під загрозу досягнення головних цілей регулятора.

Водночас платіжна система Paypal у своєму відгуку на проект написала, що недружні перевірки безпеки для користувача, негативно позначаться практично на кожному електронному платежі, незалежно від рівня загрози.

Зараз проект на стадії обговорення. У разі його прийняття, він набуде чинності протягом 2018 року, за кілька місяців до виходу Британії із Євросоюзу.

Новини на цю ж тему