Майбутнє Chanel №5 під загрозою через французьку залізницю

Chanel No5 Копирайт изображения AFP
Image caption Chanel №5 виробляють вже майже 100 років

Компанія Chanel оголосила, що через заплановане будівництво швидкісної залізниці на півдні Франції можуть знищити плантації жасмину, який використовується у виробництві відомих парфумів.

Компанія попереджає, що жасмин, вирощений в будь-якому іншому регіоні, повністю змінить аромат легендарних Chanel №5.

Французька залізнична компанія SNCF каже, що необхідність радикальної модернізації шляхів сполучення на Французькій Рив'єрі давно назріла і відкладати її вже неможливо.

Але Chanel опублікувала відкритий лист, в якому йдеться про те, що будівництво нової високошвидкісної гілки стане катастрофою для традиційних ремесел району Грасс.

Компанія заявляє, що для виробництва одного 30 мм флакона її Chanel № 5 потрібно приблизно 1000 квіток жасмину.

Копирайт изображения AFP
Image caption Жасмин з іншого регіону змінить аромат Chanel № 5, вважають у компанії

Легендарні Chanel № 5 були створені Коко Шанель під час її відпочинку в Грасс на Лазурному березі у 1920 році, коли вона познайомилася з парфумером Ернестом Бо.

З того часу частина виробництва парфумів Chanel залишається в Грасс. Багато хто вважає це місце світовою столицею парфумів.

Але SNCF стверджує, що всю транспортну систему Лазурного берега слід терміново модернізувати, і планує прокласти швидкісну лінію в районі Грасс.

За словами SNCF, Марсель-Ніцца - найбільш завантажена гілка в країні за межами Парижа.

Компанія має намір інвестувати 6,7 млрд євро в будівництво нової залізниці, яка скоротить час поїздки між Марселем та Ніццою на годину.

Але Chanel заявляє, що будівництво залізничного віадука над полями жасмину змусить компанію припинити свою підтримку традиційних ремесел цього району.

Компанія називає місцевий жасмин видатним і неповторним, а також незамінним для виробництва парфумів Chanel.

Новини на цю ж тему