#НеПроґавте: арка над ЧАЕС та смерть Кастро

Над зруйнованим четвертим реактором Чорнобильської атомної станції встановили захисну арку Копирайт изображения AFP/GETTY

Встановлення захисного укриття над Чорнобильською атомною електростанцією, смерть лідера кубинської революції Фіделя Кастро, допит Віктора Януковича - ВВС Україна розповідає про найважливіші теми тижня.

В останню суботу листопада українці вшановували пам'ять жертв голодоморів 1932-1934 років.

Історик Олексій Бухало розповів, як з Голодомором боролися на Західній Україні.

28 листопада відбувся багатогодинний відеодопит екс-президента Віктора Януковича у справі проти колишніх бійців "Беркуту" щодо вбивства людей під час Євромайдану. Ми висвітлювали подію наживо:

Ваш пристрій не підтримує відтворення мультимедійних файлів
Відео-допит Януковича: згадав все, чого не забув

У вівторок на Андріївському узвозі у Києві відкрили оновлену будівлю Київського драматичного театру на Подолі. Архітектурне рішення викликало обурення у соціальних мережах.

Кореспондент BBC Україна поцікавився думкою киян та слідкував за розвитком ситуації довкола театру:

Копирайт изображения ЯРОСЛАВ ЄМЕЛЬЯНЕНК

Через 30 років після катастрофи 1986 року над четвертим реактором Чорнобильської атомної електростанції встановили захисну арку. Конструкція має убезпечити місце аварії на 100 років. Після встановлення спеціалісти розпочнуть демонтаж конструкцій старого саркофага і пошкодженого реакторного відділення. Ці роботи планують завершити до 2023 року.

Ваш пристрій не підтримує відтворення мультимедійних файлів
Чорнобильський реактор накрили саркофагом

Новий безпечний конфайнмент ЧАЕС - найбільша з коли-небудь побудованих рухомих наземних конструкцій. Його довжина 165 м, висота - 110 м, загальна вага - понад 36 тонн. Будівництво об'єкту почали у квітні 2012 року після масштабних підготовчих робіт на майданчику.

Цього тижня світ сколихнуло повідомлення про смерть Фіделя Кастро. "Команданте" помер 25 листопада у віці 90 років. Він правив Кубою майже півстоліття.

Копирайт изображения AP

До 4 грудня на Кубі триває жалоба. Урну із прахом померлого лідера кубинської революції Фіделя Кастро урочисто провезли вулицями Гавани і відправили в чотириденну поїздку Кубою, пізніше прах поховають у місті Сантьяго, де пройшло дитинство пана Кастро.

Копирайт изображения Getty Images

У США підраховували голоси виборців. За попередніми результатами прямого підрахунку голосів стало відомо, що за Гілларі Клінтон проголосувало на кілька мільойнів більше людей, ніж за Дональда Трампа.

Окрім того, не проґавте наші найпопулярніші історії цього тижня:

Через потепління води в Австралії гинуть коралові рифи.

Ваш пристрій не підтримує відтворення мультимедійних файлів
Як гинуть коралові рифи Австралії
Копирайт изображения NOKIA
Image caption Наразі представлена лінійка телефонів обмежена базовими моделями
Копирайт изображения Getty Images

У розпал зимових розпродажів матеріла для роздумів: Чи можна прожити з десятьма речами в гардеробі?

Також читайте наші нові блоги:

Копирайт изображения ANADOLU AGENCY
Копирайт изображения Getty Images

Новини на цю ж тему