Грип: епідемія вже у п'ятьох областях і Києві

Щеплення Копирайт изображения UNIAN
Image caption За тиждень на грип та ГРВІ захворіли майже 230 тиcяч людей

Кількість хворих на грип та ГРВІ перевищила епідемічні пороги у п'ятьох областях та Києві.

Як повідомили у міністерстві охорони здоров'я, ідеться про Запорізьку, Дніпропетровську, Харківську, Луганську та Чернівецьку області.

Найбільше хворих на кожні 100 тисяч населення - у Київській області, найменше - у Закарпатській.

Впродовж останнього тижня на грип та ГРВІ захворіли майже 230 тисяч людей. Більшість із них - віком до 17 років.

"Сумарний показник захворюваності на грип та ГРВІ серед населення України на 13,3 % більший за показник минулого тижня", - додали у МОЗ.

Також побільшало людей, яким знадобилася допомога у стаціонарі.

У Сумській області підтвердили ще одну смерть внаслідок грипу - постраждалому було 52 роки, він хворів на діабет.

Щодо штамів вірусу, то наразі домінує сезонний A/Hong Kong/4801/2014 (H3N2) - у МОЗ це називають "позитивною знахідкою".

Копирайт изображения MOZ.GOV.UA
Image caption Поки що щеплення зробили менше 50 тисяч Українців

Цей штам є новим для України, однак його поява була прогнозованою, і загалом він, за словами медиків, не такий небезпечний, як ті, що спричиняли пандемії в Україні у попередні роки.

У міністерстві наголосили, що найефективнішим способом профілактики недуги лишається вакцинаці. Наразі в Україну ввезли приблизно 150 тисяч порцій вакцини, щеплення зробили менше 50 тисяч людей.

Докладна іформація про вакцини є на сайті міністер.

Пташиний грип

У середу Євросоюз заборонив експорт м'яса птиці та продуктів з нього зі всієї території України. Окрім того, Гонконг заборони ввозити яйця з Херсонської області.

Це пов'язано зі спалахом пташиного грипу у регіоні минулого тижня.

"До ЄС надіслана детальна інформація щодо заходів, вжитих Україною для ліквідації захворювання, запровадження регіоналізації з метою відновлення експорту з областей України, вільних від грипу птиці", - повідомили у держслужбі з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

"Ми не очікували, що вони застосують заборону до всієї території України. Ми сподівалися, що буде застосований пункт щодо регіоналізації", - сказав голова асоціації "Союз птаховодів України" Сергій Карпенко, якого цитує "Інтерфакс-Україна".

Заборона стане ударом по українському птахівництву, заявив з цього приводу голова Ради з питань експорту продовольства Богдан Шаповал. За його словами, Україна входить до десятки світових експортерів м'яса птиці.

"Українська курятина успішно продається на ринку ЕС, а також освоює ті ринки, на яких реалізується європейська курятина: Ірак, Арабські Емірати, африканські країни. Таким чином, пташиний грип в Україні став можливістю для Євросоюзу усунути серйозного конкурента", - вважає Богдан Шаповал.

Раніше Україна заборонила імпорт м'яса птиці із кількох країн через спалахи пташиного грипу.

За інформацією Держпродспоживслужби, востаннє грип птиці в Україні реєстрували у 2008 році - у Криму.

Новини на цю ж тему

Асоційовані інтернет-сайти

ВВС не несе відповідальність за зміст зовнішніх інтернет-сайтів