В українській Вікіпедії - 666 666 статей

Копирайт изображения Wikimedia Ukraine

Кількість статей в українській Вікіпедії перевищила дві третини мільйона, повідомляє у вівторок Wikimedia Ukraine, яка курує український сегмент електронної енциклопедії.

"З радістю повідомляємо, що 12 грудня в українській Вікіпедії було написано 666 666-ну статтю. Нею стала стаття "Візирні лінії". Візирні лінії (також "прицільна сітка") — це сітка або шкала із тонких ліній або волокон, розміщених в окулярі прицільного пристрою, наприклад, в телескопах, оптичних прицілах, мікроскопах тощо", - говориться у повідомленні.

"Відтепер у Вікіпедії понад дві третини мільйона статей. Математично правильно буде говорити, що цю межу перетнула 666 667-а стаття. За підрахунками це стаття "Концентричність", присвячена геометричному явищу, коли кілька об'єктів мають спільний центр або вісь", - додають "вікіпедисти".

Вони відзначають, що точний порядок створення статей вирахувати доволі важко, адже новостворена сторінка технічно вважається "статтею" після досягнення певного розміру (а це може статися після її подальших редагувань, а не в момент створення).

Водночас, не вважаються статтями сторінки-перенаправлення тощо.

"Щодня в українській Вікіпедії створюється близько ста п'ятдесяти статей (показник листопада 2016)", - повідомляють у Wikimedia Ukraine.

"Вікіпедія — це вільна енциклопедія, покликана зібрати знання людства. Її може редагувати будь-хто, у Вікіпедії немає редакторської колегії, а всі її дописувачі — волонтери, що не отримують за це матеріальної вигоди. Щоб відредагувати інформацію до статті, достатньо скористатися кнопкою "Редагувати" угорі сторінки", - нагадують у спільноті.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему