Ув'язненого засудили на 45 років за листи з погрозами

Копирайт изображения Lincolnshire Police

"Небезпечний" в'язень писав листи з погрозами, що вб'є людей і зґвалтує їхні трупи. Його засудили на 45 років.

Річарду Форду було 38 років, коли він погрожував по телефону. Тоді ж він відбував 30-місячний вирок за зберігання холодної зброї.

Суд виніс "вельми незвичайний" вирок після слухання справи про погрози Форда та його "садистські пориви".

Суддя визнав, що термін може здатися "дискусійним", але сказав, що це було необхідно для захисту населення.

За останні 14 років більшість часу Форд був позбавлений волі. Він перебував у Ноттінгемській в'язниці (Великобританія), коли передав тюремним офіцерам низку записок, у яких був список потенційних жертв.

"Небезпека для громадськості"

У списку він назвав кілька співробітників в'язниці, співкамерника, окружного суддю, поліцейського й колишнього партнера.

Під час винесення вироку в Лінкольнському коронному суді, суддя Майкл Хіт сказав Форду, що цей випадок викликав у нього "значне занепокоєння". Форд визнав десять обвинувачень у погрозах.

Форд висловив бажання, аби його ніколи не випустили із в'язниці. Суддя сказав, що обвинувачений "буде становити серйозну й безпосередню небезпеку для суспільства".

Але, суддя зазначив, що, згідно з законом, він мусив винести вирок, який "абсолютно не відповідав" злочину про погрозу вбивства.

"Досягти обидвох цілей у цьому випадку неможливо", - сказав він.


Клайв Коулман, кореспондент BBC з юридичних питань

Цей випадок є винятковим, і показує здатність системи кримінального правосуддя зробити вагомий крок у відповідь.

Більшість небезпечних підсудних, як Річард Форд, лиш вчинивши злочин, отримали б довічне ув'язнення.

Такий вирок придумали для захисту населення від тих, чиї злочини не були досить серйозними, аби отримати довічне ув'язнення. Втім, ці злочини вважають занадто небезпечними, аби відпустити людину, коли її перший термін доходить кінця.

Погрози про вбивство можуть призвести до максимального покарання у вигляді десяти років. Як правило, суддя збалансує необхідність захисту населення із вагою злочину. Суддя Майкл Хіт дав зрозуміти, що за винесе вирок, який може здатися "невідповідним злочину".


Суддя помножив число тих, кому обвинувачений погрожував на дев'ятирічні терміни тюремного ув'язнення. Цього вистачило на 45 років.

Він сказав, що розуміє "незвичність", але зважується на це, бо вважає "це єдиним адекватним способом, аби захистити громадськість у цьому випадку".

Суддя сказав обвинуваченому, - "Ви говорите, що не відчуваєте, що можете зупинитись від садистських спонукань. Ці пориви можуть призвести до вбивств, і ви матимете статеві зносини з трупами тих, кого ви вбили".

За словами судді, обвинувачений "дав ясно зрозуміти, що не хоче вийти із в'язниці".

Ізабель Вілсон, яка виступала у суді за пом'якшення вироку, сказала, що "Форд не відчував, що він буде у безпеці, коли його звільнять і хотів лікуватись або бути у в'язниці на стаціонарі.

Копирайт изображения Google

Форда оглянули багато психіатрів, але вони не надали рекомендацій, аби його помістити до лікарні.

Обвинувачений мав судимість у 2002 і 2003 роках за вчинення непристойностих злочинів стосовно чоловіків.

Його також засудили за зберігання холодної зброї у громадському місці в 2011 році, 2013 і 2014 роках.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему