Тривалі заходи у Facebook на свята псують настрій

хлопець з ноутбуком
Image caption Поганий настрій? Не сидіть в соцмережах - твердять датські психологи

Якщо регулярно роздивлятися різдвяно-новорічні сімейні фото та знімки з відпусток ваших друзів у Facebook і в інших соцмережах, то ваш настрій навряд чи буде святковим - радше навпаки, попереджають вчені.

Вчені з Копенгагенського університету опублікували результати дослідження "Кіберпсіхологія, поведінка та соціальні мережі".

За його результатами, занадто часті й тривалі заходи в соцмережі можуть провокувати заздрість у користувачів.

Особливо негативно впливає "підглядання" за іншими без участі в обговоренні фотографій і реального спілкування з друзями, попереджають психологи.

"Регулярне користування соціальними мережами, наприклад, Facebook, може негативно позначатися на вашому емоційному стані і почутті задоволеності життям", - йдеться у висновку дослідження. У дослідженні взяли участь 1300 людей, переважно жінки.

Данські вчені попереджають, що від тривалого перегляду і читання чужих постів у соцмережах може виникнути зазрість. А настрій може бути безнадійно зіпсований "нереалістичним порівнянням себе з іншими людьми".

З іншого боку, участь в обговоренні фотографій та новин, залученість і спілкування з іншими людьми в соцмережах можуть бути корисними, кажуть автори дослідження.

В будь-якому разі, це значно краще, ніж "пасивне підглядання".

Якщо ви не хочете псувати собі настрій, можливо, на святковий тиждень вам слід зробити перерву у користуванні соцмережами, пропонують учені.

Звичайно, за умови, що ви зможете встояти від спокуси хоч одним оком поглянути на десятки фотографії зимових канікул та святкових застіль інших людей.

Новини на цю ж тему