Японський макака зайнявся сексом з самкою оленя

Цього разу вченим вдалося зазняти сексуальну поведінку японського макака Копирайт изображения AFP
Image caption Цього разу вченим вдалося зафіксувати сексуальну поведінку японського макака

Японський макака на острові Якусіма зробив кілька спроб спаритися з самкою плямистого оленя, одна з яких закінчилася відносно успішно.

Вчені спостерігали таку картину ще у листопаді 2015 року. Тоді макака у період шлюбного сезону спробував зайнятися сексом принаймні з двома самками оленів.

Однак про таку вкрай незвичну поведінку стало відомом тільки після того, як вона була описана у дослідженні, опублікованому в журналі "Примати".

Макаки живуть пліч-о-пліч з плямистими оленями біля гарячих джерел в засніжених районах Японії.

Раніше помічали, що макаки заграють з оленями або навіть їздять верхи у грайливій манері.

Вчені зробили висновок, що примат, який пробує статевий акт з оленихою, ймовірно, має низький статус у своїй спільноті, тобто є бета-самцем.

Він двічі намагався зайнятися сексом з самками оленів. Однак його перша "пасія" відхилила залицяння. Але друга не противились настільки близькому знайомству, й після еякуляції вилизала свій бік.

Співавтор дослідження Олександр Боннефу описав ситуацію: "Самець оволодів оленихою, продемонстрував копулятивну поведінку, зробивши близько 15 сексуальних рухів за 10 секунд, а потім спішився".

Як вважають вчені, найімовірніше причиною такої поведінки самця макаки стала нестача партнерок. Можливо також, що він тільки вчився статевому життю або ж не зміг зрозуміти, що перед ним представниця іншого виду.

Це лише другий випадок міжвидового схрещування, який потрапив у об'єктив.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему