В Індії у підручнику пропонували для експерименту вбити кошеня

Кошеня Копирайт изображения AFP
Image caption Захисники тварин накинулися на укладачів підручника, який пропонував убити кошеня

Індійське видавництво було змушене відкликати з продажу шкільні підручники, в яких пропонувався експеримент, пов'язаний з убивством кошеняти.

Підручник з навколишнього світу, що видається компанією PP Publications, використовується в сотнях приватних шкіл країни.

В одному з параграфів, що пояснюють важливість повітря для підтримки життя, дітям пропонують взяти дві коробки, в одній з яких є отвори для повітря, в іншій - ні. Далі в тексті написано: "Покладіть у кожну коробку по кошеняті. Закрийте коробки. Через деякий час відкрийте коробки. Що ви бачите? Кошеня в коробці без отворів померло".

Як повідомляє Indian Express, увагу до цього розділу підручника привернув один із батьків учнів, заявивши, що книга згубно впливає на дітей.

"Ми відкликали книги з продажу, і виправлений підручник вийде в новому виданні в наступному році", - сказав представник PP Publications Парвеш Гупта.

Багато жителів країни гнівно відреагували в соціальних мережах, заявляючи, що книга абсолютно непридатна для дитячого навчання.

"Людину, яка описала цей експеримент, потрібно посадити [в коробку] замість тварини. Ідіоти", - написав у Twitter користувач під ніком Thinking Indian (Мислячий індус).

"Ситуація, може, дурна, але вони, пропонуючи провести такий експеримент, ставлять під загрозу життя дітей і тварин", - сказала агентству AFP представниця Федерації індійських організацій захисту тварин Відхі Матта.

Вона також сказала, що їй невідомо, чи проводив хто-небудь подібний експеримент.

Індійські підручники не вперше опиняються в центрі подібних скандалів.

У 2014 році багато ЗМІ писали про книгу в західному штаті Гуджарат, у якій стверджувалося, що в часи Другої світової війни Японія скидала на США атомні бомби.

Минулого тижня обговорювали підручник, за яким навчаються в школах Махараштри: в ньому йшлося про те, що сім'ї індійських женихів загалом стали вимагати більшого приданого через велику кількість "потворних" і "дефектних" наречених.

А згідно з підручником для 11-річних індійських дітей, про який стало відомо в 2012 році, люди, що вживають в їжу м'ясо, "легко зраджують, обманюють, забувають свої обіцянки, нечесні і говорять погані слова, а також крадуть, б'ються і скоюють сексуальні злочини".

Новини на цю ж тему