Що може розповісти офіційний портрет Меланії Трамп?

Melania Trump Копирайт изображения The White House

Білий дім представив перший офіційний портрет Меланії Трамп.

Деталі поки що невідомі, але офіційні представники повідомляють, що фото зробили в Білому домі.

"Мені випала честь виконувати роль першої леді і працювати на благо американського народу протягом кількох наступних років", - сказала пані Трамп.

Ці слова вже перетворились на інтернет-мем, а в коментарях порівнюють цю світлину з фотографіями Мішель Обами та Гілларі Клінтон.

Але що ж саме це фото говорить про теперішню першу леді?

Такі фотографії, як ця, мають велике значення, розповідає професор Сара А. Фіннеган зі служби зв'язку Університету Іллінойсу, - тому що вони можуть розповісти, як себе бачать люди, які обіймають високі посади.

"Фотографії президентів важливі, тому що президенти самі думають, що їхні фото важливі", - важає вона.

Копирайт изображения The White House

Вона вважає, що порівняно з першим офіційним портретом президента Дональда Трампа, цей образ розроблено краще. Однак, порівняно з портретами періоду Обами, вони не такі вдалі.

"Наші очікування від таких фотографій дуже високі", - каже вона.

Пані Трамп, колишня модель, живе в Нью-Йорку з 10-річним сином Барроном, і поки що не проявила себе настільки ж яскраво, як її попередниці.

Копирайт изображения The White House

"Так чи інакше, вони [Білий дім] роблять усе можливе з тим, що мають, - моделлю, яка побудувала бізнес на своїй славі і зовнішності", - зазначає професор Фіннеган.

"На мою думку, абстрактне тло портрету, по якому важко судити, чи його насправді зроблено у Білому домі, відображає її справжню ситуацію".

"У ньому знайдеться привід висловити свою думку і для критиків, і для тих, хто б хотів сказати: "Агов, вона перша леді й вона у Білому домі, залиште її в спокої".

Копирайт изображения Library of Congress/George W Bush Library
Image caption Колишні перші леді Мішель Обама та Лора Буш також були вбрані у чорне на своїх офіційних портретах

Коментатори зауважили й поставу місіс Трамп: її руки схрещені на грудях.

"З іншого боку, така поза може символізувати захисну поведінку", - зазначає професор Фіннеган.

"Але у жінок при владі зазвичай не так багато варіантів постави, якими вони можуть висловити силу".

"Коли ми говоримо про фото жінок, обговорювати мову тіла дуже складно, тому що часто наше тлумачення більше говорить про нас самих, аніж про жінок на портретах".

Копирайт изображения Getty Images
Image caption Колишня перша леді Гілларі Клінтон теж була одягнена в чорне на своєму офіційному портреті, представленому 2004 року

Професор Ніколь Дамен з факультету журналістики та ЗМІ Орегонського університету переконана: "Перший офіційний портрет Меланії Трамп втілює непомірне багатство та реальну сутність головної зірки Білого дому періоду Трампа".

Вона переконана, що це фото "ще більше віддалить нового очільника держави від правди та світу цінностей середнього американця".

Багатьох людей цікавить, якій цифровій обробці піддали це фото.

"Можна провести паралель між очевидним ретушуванням фото і тим, як адміністрація Трампа використовує брехню і "альтернативні факти", - розповідає професор Дамен.

"Цей портрет показує сконструйовану дійсність, а не реальну".

Копирайт изображения Reuters

Професор Фіннеган також піднімає питання про використання графічних редакторів.

"Як жінка й феміністка, я далеко не в захваті від тих норм краси, які транслюють всі ці образи і як вони впливають на людей, особливо молодих жінок і дівчат", - каже вона.

"Попри те, що мене турбує прямий зв'язок обробки фото та фальшивими новинами, я не дуже засмучена, тому що історія знає багато прикладів фотографій, навколо яких завжди точаться суперечки, які з них справжні, а які - ні".

"Я почуваюсь незручно, коли чую міркування на кшталт: "Подивіться, наскільки фальшивими є Трампи у порівнянні з Обамами, тому що світлини Обам були такими щирими". Завжди знайдуться різні способи так побудувати композицію на фото, що, незалежно від обробки, вони можуть здатися дуже нещирими".

Також на цю тему

Новини на цю ж тему