"Тереза проти Бориса": політиканство, зрада і помилки

Жаклін Кінг
Image caption Терезу Мей грає Жаклін Кінг

Телебачення BBC готує прем'єрний показ документальної драми про те, як Тереза Мей опинилася у кріслі прем'єр-міністра після "брекзиту" і відставки Девіда Кемерона.

Однак у ньому немає подій, які сталися зовсім нещодавно. Фільм замовили і зняли до того, як пані Мей скликала позачергові вибори.

Фільм називається "Тереза проти Бориса: як стати прем'єром". У ньому розповідають про 20 днів після "брекзиту" і висунення Терези Мей у лідери Консервативної партії і, відповідно, прем'єр-міністра.

Пані Мей грає акторка Жаклін Кінг (відома завдяки серіалу "Доктор Хто"), а лідера кампанії за вихід із ЄС і чинного міністра закордонних справ Бориса Джонсона - Уїлл Бартон.

Копирайт изображения PA
Image caption Уїлл Бартон у ролі Бориса Джонсона

Джон Сіуорд, відомий по сіткому "Переростки" ( "Inbetweeners") грає Майкла Гоува. Він також висунув тоді свою кандидатуру на пост лідера партії, але повернувся міністром з проблем навколишнього середовища в уряді Терези Мей.

У драму увійшли інтерв'ю з деякими з тих, хто брав участь у битві за прем'єрське місце, зокрема, колишніми міністрами Ніккі Морган і Ієном Данканом Смітом.

Автори кажуть, що фільм заснований на всебічному вивченні фактів і розповідей тих, хто безпосередньо брав участь у тих подіях, і "оголює політиканство і інтриганство, зраду і промахи".

Копирайт изображения PA
Image caption Майкл Гоув, якого грає Джон Сіуорд, знову повернувся до кабінету міністрів

Одним із моментів нової документальної драми стане епізод про те, як Майкл Гоув, спочатку підтримав кандидатуру Джонсона як прем'єра, згодом передумав і висунув себе на цей пост, фактично змусивши пана Джонсона дати задній хід.

У підсумку це зіграло проти самого пана Гоува: лідером партії обрали Терезу Мей. Уже через рік вона знову опинилася в уразливому становищі, коли на скликаних нею позачергових виборах консерватори не отримали більшості в парламенті.

Новини на цю ж тему