Нова сесія парламенту: протистояння гарантоване

Протести проти Пенсійної реформи Копирайт изображения UNIAN
Image caption Учасники протесту проти Пенсійної реформи називають її "Деформою"

Доля пенсійної реформи буде вирішена у Верховній Раді 6 вересня. У цей день відбудеться не лише урочисте відкриття сесії парламенту і святкове засідання з нагоди 20-річчя Незалежності за участі президента Віктора Януковича, але й повторний розгляд законопроекту про Пенсійну реформу.

Голова парламенту Володимир Литвин визнав наявність в ухваленому влітку документі норм, які потребують уточнення. Через ці причини законопроект так і не був переданий на підпис президентові.

Володимир Литвин повідомив, що на голосування ставитиметься два документи: один, авторами якого є представники опозиції, передбачає повне скасування ухваленого закону, інший - внесення змін до нього.

"Якщо все розвиватиметься штатно, то 6 вересня Верховна Рада розгляне питання про подальшу долю закону про пенсійну реформу", - сказав спікер парламенту.

Опозиція на перше місце ставить справу Тимошенко

"Нештатність" ситуації можуть створити опозиційні фракції, які наполягають на першочерговому розгляді інших питань. Серед них - заслуховування керівника міністерства внутрішніх справ про дії міліції проти учасників опозиційних акцій протесту 24 серпня.

Інша вимога - розгляд законопроекту про внесення змін до Кримінального кодексу, якими скасовується кримінальна відповідальність за перевищення влади або службових повноважень.

Голова фракції "БЮТ-Батьківщина" Іван Кириленко заявив, що діяльність його фракції у парламенті залежатиме від розгляду цього законопроекту.

Саме перевищення влади чи службових повноважень інкримінують екс-прем'єр-міністру Юлії Тимошенко, справа якої слухається у Печерському суді столиці.

Якщо парламент не ухвалить цих поправок, то "робочим місцем для депутатів залишатиметься Печерський районний суд Києва", запевнив Іван Кириленко.

"Важливо знайти сьогодні спільні точки дотику для виходу із ситуації, не руйнувати Верховну Раду, не спалювати мости для пошуку компромісів у парламенті", - сказав Володимир Литвин після того, як лідери фракцій оголосили про свої пріоритети на новій сесії парламенту.

Розбіжності і неточності Пенсійної реформи

Спікер Володимир Литвин, кажучи про "технічні розбіжності і неточності" в ухваленому законі про Пенсійну реформу, назвав чотири новації, які буде запропоновано на розгляд парламенту.

Ідеться про визначення статусу Пенсійного фонду, про державних службовців, які отримали дозвіл на продовження трудової діяльності до 65 років. Також депутати повернуться до статті, у якій визначається, який рік брати за основу для нарахування пенсії. Як сказав Володимир Литвин, це "ключове питання". Депутатам буде запропоновано проголосувати або за 2009 рік, або за 2006-2008 роки.

Окрім того, депутати переглянуть дату набуття чинності Пенсійної реформи. Ухвалений закон передбачав, що він почне діяти з 1 вересня 2011 року. Тепер парламент голосуватиме за 1 жовтня 2011 року або 1 січня 2012-го як дату запровадження змін у пенсійному законодавстві.

Раніше депутати провладних і опозиційних фракцій твердили BBC.ua, що кардинальних змін закон про Пенсійну реформу не зазнає. Тобто, найрадикальніші статті закону - про підвищення пенсійного віку для жінок з 55 до 60 повторно не розглядатимуться.

Вибори і земля

Пропрезидентська більшість також ставить за мету розглянути на осінній сесії парламенту ще кілька документів, які можуть спричинити нове протистояння - новий закон про вибори до парламенту та закони, які стосуються ринку землі.

Як повідомив голова фракції Партії регіонів Олександр Єфремов, новий закон "Про вибори депутатів Верховної Ради" вже підготовлений робочою групою на чолі із міністром юстиції Олександром Лавриновичем.

Зміст закону для багатьох експертів виглядає суперечливим. Проект передбачає повернення до змішаної виборчої системи, за якою половина парламенту обиратиметься за списками політичних партій, інша половина - за мажоритарною системою в одномандатних округах.

Також серед суперечливих статей - підвищення прохідного бар'єра та заборона партіям створювати виборчі блоки.

Парламентська більшість також ініціюватиме розгляд чотирьох нових законів, які, як вважають їхні автори, завершать створення в Україні ринку землі.

На попередній сесії Верховна Рада ухвалила закон "Про земельний кадастр", назвавши його першим кроком до створення цивілізованого ринку землі в Україні.

Новини на цю ж тему