Тимошенко подала апеляцію на вирок у "газовій справі"

Тимошенко Копирайт изображения Reuters
Image caption Тимошенко

Один із адвокатів колишнього прем'єр-міністра Юлії Тимошенко Сергій Власенко сказав, що вона подала апеляцію на рішення Печерського районного суду Києва у "газовій справі".

Юлію Тимошенко 11 жовтня визнали винною у перевищенні повноважень під час підписання газових угод із Росією у Москві 2009 року.

Пані Тимошенко засудили до семи років позбавлення волі та заборонили обіймати державні посади ще на три роки. Суд також зобов'язав її заплатити компенсацію державній компанії "Нафтогаз України" у розмірі 1,5 мільярди гривень.

Той вирок призвів до хвилі критики української влади з боку західних країн та Росії, хоча українське керівництво наполягає, що той суд не був політичним.

Сергій Власенко біля стін СІЗО, де перебуває Юлія Тимошенко, сказав журналістам, що Юлія Тимошенко передала апеляційну скаргу через адміністрацію СІЗО.

"Згідно із законом, якщо особа перебуває у слідчому ізоляторі, то передача будь-якого процесуального документа слідчого ізолятора вважається передачею у суд. Тобто, сьогодні Юлія Володимирівна передала свою апеляцію", - сказав пан Власенко.

Він додав, що команда захисників Юлії Тимошенко передасть копію у суд у вівторок і скаже, що апеляцію подали у СІЗО.

Надій на апеляційний суд немає

Після оголошення вироку, який сама Юлія Тимошенко назвала "політичним лінчуванням", їй виділили термін до 26 жовтня, щоб подати апеляцію.

Раніше в інтерв'ю bbc.ua пан Власенко наголошував, що надії на апеляційний суд немає:

"Наше подання буде ґрунтуватися на тому, що вирок був незаконним, нелогічним і не ґрунтується на матеріалах судової справи. Ми щиро переконані, що справа проти Тимошенко не розглядалася в Печерському суді, а вирішувалася на Банковій, в кабінеті президента, який тотально контролює судову систему".

Юлія Тимошенко наголошувала, що після апеляційного суду подасть позов до Європейського суду з прав людини.

Після критики з боку західних країн на вирок Юлії Тимошенко Віктор Янукович наголосив, що її вирок у цій справі не є остаточним.

Білий дім закликав звільнити Юлію Тимошенко та інших опозиційних лідерів. Віктор Янукович в інтерв'ю західним медіа заперечив, що суд був політичним, додавши, що "Юлія Тимошенко є злочинцем, який заслужив сидіти у тюрмі".

Європейський Союз відклав на пізніше зустріч із президентом Януковичем, який мав відвідати Брюссель 20 жовтня. Він закликав європейських лідерів не пов'язувати справу окремого українського політика із євроінтеграційними намаганнями цілої держави.

Наразі невідомо, коли саме апеляцію Тимошенко розглядатиме апеляційний суд.

Зараз проти пані Тимошенко СБУ порушила нову кримінальну справу.

Слідство звинувачує Тимошенко у переведенні боргу її компанії "ЄЕСУ" перед міноборони Росії на суму 405 мільйонів 500 тисяч доларів на державний бюджет України.

Новини на цю ж тему