ЮНЕСКО надала Палестині повноправне членство

ЮНЕСКО Копирайт изображения Reuters
Image caption 107 учасників генеральної конференції ЮНЕСКО проголосували за повноправне членство Палестини

ЮНЕСКО, організація в ООН, яка займається питаннями культури, надала Палестині повноправне членство попри численні прогнози, що це рішення може зашкодити мирному процесу на Близькому Сході.

Раніше США, які виступали категорично проти цього, заявили, що позбавляють ЮНЕСКО своєї частини фінансування, якщо Палестині нададуть членство. Фактично, частка США складає одну п'яту бюджету цієї організації.

За членство Палестини проголосували 107 учасників конференції, 14 проголосували проти, решта зі 173 утрималися. Генеральна конференція проходить у Парижі, де розташована штаб-квартира ЮНЕСКО.

Позитивне голосування в ЮНЕСКО супроводжували оплески, один з учасників прокричав "Хай живе Палестина".

Ізраїль: це - трагедія

Палестинці прагнуть отримати повноправне членство в ООН, але оскільки процедура розгляду заявки триває значний час, було ухвалене рішення податися окремо на членство в ЮНЕСКО.

Представник Ізраїлю в ЮНЕСКО Німрод Баркан назвав голосування трагедією.

"ЮНЕСКО має опікуватися наукою, а не науковою фантастикою", - заявив він.

Голосування в Раді Безпеки ООН щодо членства Палестини заплановане на листопад.

У вересні палестинський лідер Махмуд Аббас офіційно подав відповідну заявку. США, як постійний член Радбезу, мають право вето, яким і обіцяють скористатися у випадку позитивного голосування.

"Ми вважаємо це непродуктивним... Єдиний шлях для палестинців - це прямі переговори", - заявила Марта Кантер з американського міністерства освіти ще до голосування в ЮНЕСКО.

Палестинці прагнуть визнання

Деякі члени ООН припускають, що метою палестинців є посилення тиску на Ізраїль. Прямі переговори між палестинцями та ізраїльтянами припинилися у вересні 2010 року. Тоді палестинці заявили, що виходять з переговорів на знак протесту проти будівництва Ізраїлем поселень на Західному березі річки Йордан.

Новий статус члена ЮНЕСКО дозволить Палестині подавати заявки на включення своїх об'єктів до списку Всесвітньої культурної спадщини.

Членство в ЮНЕСКО, яка опікується переважно питаннями культури, як каже кореспондент Бі-Бі-Сі в Рамаллі, може видатися дивним кроком на шляху до повноправного визнання державності, але палестинські лідери розглядають це як крок до ширшого міжнародного визнання.

Основним аргументом прихильників повноправного членства Палестини в ООН є те, що діяльність цієї організації не пов'язана з політикою.

Палестина також має статус "партнера з просування демократії" в Парламентській асамблеї Ради Європи, який не дає права голосу, але дозволяє виступати на асамблеї та пропонувати питання для обговорення.

Новини на цю ж тему