Україна не вимагає перспективи членства у ЄС

Прапори країн Євросоюзу.
Image caption ЄС пропонує Україні відкласти тему членства до більш сприятливих часів

Український уряд не домігся включення до угоди про асоціацію положення про перспективи членства України у Європейському Союзі.

Завершивши переговори про угоду, які тривали чотири роки, за рамки винесено лише одне питання - про європейську перспективу України.

Як повідомили агентству "Інтерфакс" у представництві України в Євросоюзі, це питання "потребує розв'язання на високому політичному рівні".

"Сторони врегулювали усі питання переговорного процесу за винятком формулювань, які потребують рішень на політичному рівні. Зокрема, ідеться про положення стосовно європейських устремлінь і європейської перспективи", - ідеться у повідомленні представництва України у ЄС.

Водночас, українські дипломати кажуть, що досягнуті на останньому раунді переговорів домовленості "відкривають шлях для проведення технічних процедур з підготовки угоди про асоціацію до підписання".

Такі заяви представництва України при Євросоюзі дали підстави експертам робити висновок про те, що Україна поступилася і зняла свої вимоги стосовно необхідності передбачити в угоді перспективу членства.

Ще минулої п'ятниці, 11 листопада, голова уряду Микола Азаров заявляв, що угода про створення зони вільної торгівлі між Україною і ЄС практично готова, а в угоді про асоціацію є спірний момент - Київ наполягає на згадці в угоді перспективи членства.

При чому заяви прем'єр-міністра лунали досить категорично: "Документ політичної асоціації з ЄС є історичним. Як наші співвітчизники поставляться до президента і керівництва країни, які втратили цей важливий момент у політичній угоді".

У той же час, голова представництва Європейського Союзу в Україні Жозе Мануель Пінту Тейшейра заявив кілька днів тому, що українське керівництво усвідомлювало, що пункт про перспективу членства у ЄС не може бути перешкодою для завершення угоди про асоціацію.

Жозе Мануель Тейшейра підкреслив, що позиція ЄС була такою із самого початку переговорів.

"Немає жодних підстав використовувати питання перспективи членства як перешкоду для завершення переговорів про асоціацію. По-перше, пропозиція ЄС була такою із самого початку переговорів, і українська сторона завжди це усвідомлювала. Я пригадую заяви президента Януковича під час виборчої кампанії і вже після обрання. І публічні, і сказані особисто лідерам Євросоюзу. Він сказав, що Україна не проситиме від ЄС зробити те, що він не готовий зробити", - заявив пан Тейшейра.

Раніше міністерство закордонних справ України повідомило про те, що ЄС підтвердив наміри провести 19 грудня у Києві саміт Україна-ЄС, на якому очікується підписання угоди про асоціацію та угоди про зону вільної торгівлі.

Проте згодом представник Єврокомісії Пітер Стано сказав, що ЄС очікує на "фіналізацію угоди, щойно політична ситуація в Україні буде сприятливою".

Новини на цю ж тему