Захист Тимошенко націлений на Європейський суд в обхід українських

Захист Юлії Тимошенко більше не планує відстоювати права екс-прем'єра в українських судах і зосередить увагу на скарзі, яку адвокати спрямували до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ).

Image caption Європейський суд вирішив розглянути скаргу Юлії Тимошенко в пріоритетному порядку

За словами адвоката пані Тимошенко Сергія Власенка, у виняткових випадках ЄСПЛ може розглядати справи навіть тоді, якщо не пройдено всі касаційні інстанції в країні, з якої надходить скарга.

"Складно йти в ЄСПЛ, минаючи касаційний суд, але у нас унікальна справа", - сказав у понеділок, 26 грудня, пан Власенко, якого цитує агенція Інтерфакс.

Після рішення Апеляційного суду Києва, який у п’ятницю, 23 грудня, підтвердив вирок щодо "газової справи", адвокати шукатимуть можливість доповнити подану в серпні скаргу новими даними.

"На сьогоднішній день ми сконцентруємо свою зусилля на цій скарзі, разом з цим ми шукаємо інші можливості звернення до Європейського суду", - сказав Сергій Власенко.

У ЄСПЛ інтереси Юлії Тимошенко представлятимуть адвокати Валентина Теличенко і Сергій Власенко.

Згідно з рішенням Європейського суду, справу "Тимошенко проти України" прийняли до розгляду в пріоритетному порядку.

У скарзі Юлії Тимошенко, яку подали до ЄСПЛ її адвокати, йдеться, зокрема, про політично вмотивоване переслідуванні екс-прем'єра.

Повістка Фірташу

Адвокат пані Тимошенко також сказав, що для того, аби розпочати в американському суді розгляд зустрічного позову екс-прем'єра до співвласника компанії RosUkrEnergo Дмитра Фірташа, потрібно "провести вручення повістки".

"З цим є певна проблема", - зазначив Сергій Власенко, додавши, що повістку можна вручити тільки за процедурою, яка відповідає Гаазькій конвенції.

"На жаль, це займає певний час, тобто ми цю процедуру почали - вручення повістки Фірташу", - сказав захисник.

Наприкінці квітня агенція Інтерфакс повідомила, що суд Південного округу Нью-Йорка направив Дмитрові Фірташу повістку з вимогою відповісти на звинувачення, викладені у позові Юлії Тимошенко.

Копирайт изображения UNIAN
Image caption Пані Тимошенко стверджує, що "Нафтогаз України" законно отримав газ, який належав RosUkrEnergo

Однак пан Фірташ не підтвердив отримання повістки.

Пані Тимошенко стверджує, що компанія "Нафтогаз України" за домовленістю з "Газпромом" законно отримала 11 млрд кубометрів газу, які раніше належали RosUkrEnergo.

На її думку, після перемоги Віктора Януковича на президентських виборах на початку 2010 року позиція "Нафтогазу" в ініційованому RosUkrEnergo арбітражному процесі в Стокгольмі помінялася на протилежну.

Міжнародний арбітражний трибунал у Стокгольмі 8 червня 2010 року зобов'язав "Нафтогаз України" повернути RosUkrEnergo 11 млрд кубометрів газу та виплатити компанії штраф у розмірі 1,1 млрд кубометрів газу.

У квітні 2011 року Генпрокуратура порушила щодо Юлії Тимошенко "газову справу", одним з наслідків якої і став позов RUE до "Нафтогазу".

На знеболювальних

Стан здоров'я ув’язненої екс-прем'єра залишається без змін, каже Сергій Власенко.

За його словами, Юлія Тимошенко "не отримує ніякого лікування, крім знеболювальних".

Від кінця листопада пані Тимошенко, адвокати якої кажуть, що в неї проблеми зі спиною, перебуває в медичній частині Лук'янівського слідчого ізолятора.

Захист періодично говорить про погіршення стану її здоров'я. Про відсутність медичної допомоги і "неадекватні" умови утримання також йдеться і в скарзі пані Тимошенко до Європейського суду з прав людини.

15 гурдня в державній пенітенціарній службі сказали, що Юлія Тимошенко 18 разів відмовлялася від медогляду. Там також твердять, що екс-прем'єр відмовляється здавати кров на аналізи.

14 грудня представниця держобвинувачення Лідія Фролова сказала, що у прокурорів складається враження, ніби Юлія Тимошенко "симулює", відмовляючись прибути на засідання Апеляційного суду Києва.

Новини на цю ж тему