Новим міністром фінансів став Хорошковський

Валерій Хорошковський Копирайт изображения UNIAN
Image caption Хорошковський: з СБУ - до мінфіну

Президент Віктор Янукович призначив Валерія Хорошковського на посаду міністра фінансів після того, як Федір Ярошенко пішов з неї, як він заявляє сам, за власним бажанням.

"Іншими указами глава держави звільнив з посади керівника мінфіну Федора Ярошенка, а з посади голови Служби безпеки України - Валерія Хорошковського", - йдеться у повідомленні на сайті президента.

Валерій Хорошковський очолив Службу безпеки України у березні 2010-го року незабаром після того, як президентом України став Віктор Янукович.

Тоді це призначення викликало чимало нарікань та заяв про конфлікт інтересів, враховуючи, що пану Хорошковському належить медіа-холдинг, до якого, серед інших, входить один з найпопулярніших українських каналів "Інтер".

Валерій Хорошковський вже працював в уряді, але за президентства Леоніда Кучми та прем'єрства Віктора Януковича. У 2002-2004 роках він очолював міністерство економіки.

А за президентства Віктора Ющенка він очолював Державну митну службу: з грудня 2007 по січень 2009 року, після чого перейшов на посаду першого заступника голови СБУ.

Валерій Хорошковський народився у 1969 році в Києві.

Ярошенко: пішов за власним бажанням

Раніше у середу, 18 січня, Федір Ярошенко був звільнений з посади міністра фінансів.

"Порадившись із прем’єр-міністром, я попросив президента звільнити мене із посади міністра фінансів за власним бажанням. Глава держави підтримав мою пропозицію. Я написав заяву за власним бажанням", - сказав пан Ярошенко.

Як повідомляє прес-служба президента, Федір Ярошенко заявив, що лишається прихильником реформаторського курсу Віктора Януковича. Він також сказав, що за час своєї роботи на посаді очільника мінфіну доклав багато зусиль для того, щоб міністерство "було кращим і працювало на виконання всіх реформаторських кроків, ініційованих Президентом".

Раніше президент Янукович заявляв,що програма економічних реформ у 2011 році не принесла "тих швидких результатів, яких ми очікували".

Президент неодноразово закликав міністрів самостійно подати у відставку у разі, якщо вони відчувають, що не виконують своїх обов'язків належним чином.

Новини на цю ж тему