Свекор Юлії Тимошенко може опинитися під слідством

Геннадій Тимошенко вже був під слідством прокуратури Копирайт изображения UNIAN
Image caption Геннадій Тимошенко вже був під слідством прокуратури у 2001-2002 роках

Апеляційний суд Києва дозволив Генпрокуратурі проводити слідчі дії стосовно свекра Юлії Тимошенко Геннадія Тимошенка, який був генеральним директором корпорації "Єдині енергетичні системи України", та колишнього бухгалтера ЄЕСУ Антоніни Болюри.

Про це повідомив їхній адвокат Любомир Дроздовський, якого цитують інформаційні агентства.

Апеляційний суд розглядав скаргу захисту на постанову Шевченківського райсуду Києва, якою було продовжено до семи років термін касаційного оскарження попередніх судових рішень. Ішлося про рішення судів усіх інстанцій, що визнавали Геннадія Тимошенка і Антоніну Болюру невинними у справі ЄЕСУ.

"Практично через сім років після рішення Верховного суду генпрокуратура звернулася до Шевченківського райсуду, і Шевченківський райсуд відновив прокуратурі строк для подання касаційної скарги", - цитує адвоката Дроздовського агентство УНІАН.

За його словами, таке рішення суду дає можливість силовим структурам продовжувати розслідування у справі ЄЕСУ. На переконання адвоката, це зроблено для того, щоб "чинити політичний тиск на Юлію Тимошенко через її родичів та близьких".

"Ми розуміємо, що ухвалені раніше судові рішення вже призвели до того, що чоловікові Юлії Тимошенко довелося просити притулку в іншій країні", - сказав Любомир Дроздовський.

"Геннадій Тимошенко – особа похилого віку, йому вже 75 років, він є інвалідом першої групи, у нього тяжкий стан здоров’я. Інвалідність він отримав у 2004 році, перебуваючи у СІЗО за сфабрикованими звинуваченнями", - твердить адвокат.

Свекор Юлії Тимошенко, який працював генеральним директором корпорації ЄЕСУ, а також Євгенія Шаго, Лідія Сокольченко і Антоніна Болюра раніше фігурували в кримінальних справах за підозрою в причетності до розкрадання бюджетних коштів і несплаті податків ЄЕСУ.

Під час розслідування кримінальної справи проти Юлії Тимошенко та членів її родини у жовтні 2002 року Геннадій Тимошенко разом із трьома іншими колишніми керівниками ЄЕСУ був екстрадований в Україну з Туреччини. Вони були арештовані на турецькому курорті Анталія.

Тоді їх звинувачували у "приховуванні валютної виручки корпорації ЄЕСУ на суму понад 181 млн. доларів за період діяльності в 1996-97 роках; розкраданні державних коштів в особливо великих розмірах у 1997-99 роках у складі організованої групи; замаху на розкрадання майже 23 мільйонів гривень і контрабанді природного газу на суму 2 млрд. 251 млн. доларів, а також фальсифікації документів".

Служба безпеки та генеральна прокуратура, відновивши розслідування у справі ЄЕСУ у 2011 році, твердили про встановлення нових обставин, які раніше не були відомі.

Натомість Юлія Тимошенко та її захисники неодноразово заявляли, що у 2005 році Верховний суд України за участю 46-ти суддів постановив, що всі кримінальні справи проти неї та її сім'ї, а також колишніх керівників ЄЕСУ, закриті за відсутності складу злочину.

Новини на цю ж тему