ПАРЄ закликає звільнити Тимошенко, інакше будуть санкції

ПАРЄ Копирайт изображения AFP
Image caption ПАРЄ закликає звільнити Тимошенко та колишніх членів уряду

Парламентська асамблея Ради Європи закликала президента Віктора Януковича розглянути всі можливі засоби, щоб звільнити екс-прем'єра Юлію Тимошенко і допустити її до майбутніх парламентських виборів. Якщо дані рекомендації не будуть виконані, щодо України можуть бути застосовані санкції.

Про це йдеться в резолюції ПАРЄ "Функціонування демократичних інституцій в Україні", яка була схвалена в четвер, 26 січня, на сесії у Страсбургу.

"За" ухвалення резолюції проголосували 69 членів ПАРЄ, "проти" - 8, утрималися 14.

"Асамблея просить президента розглянути всі можливі доступні йому законодавчі засоби, щоб звільнити колишніх членів уряду і дозволити їм взяти участь в майбутніх парламентських виборах", - йдеться в резолюції.

Асамблея закликає українську владу "швидко змінити ці дві статті (за якими була засуджена Юлія Тимошенко) відповідно до стандартів Ради Європи" і зняти звинувачення з колишніх посадовців.

У резолюції також висловлюється стурбованість погіршенням здоров'я Юлії Тимошенко, а також міститься заклик дозволити її медобстеження, в тому числі незалежними лікарями за межами тюрми.

Крім того, в резолюції йдеться про те, що "колишній міністр внутрішніх справ Юрій Луценко і колишній в.о. міністра оборони Валерій Іващенко повинні також бути звільнені на гуманітарних підставах, оскільки їхнє здоров'я швидко погіршується".

Санкції можливі

У документі ПАРЄ також йдеться про можливе введення санкцій щодо України, якщо українська влада не виконають прийняті в резолюції рекомендації.

"Асамблея вважає, що виконання рекомендацій, особливо, що стосуються кримінального переслідування колишніх членів уряду, буде свідчити про прихильність влади до норм і цінностей Ради Європи", - йдеться в резолюції.

І навпаки, наголошується в документі, їх невиконання в розумні терміни "призведе до виникнення серйозних питань щодо прихильності влади до принципів демократії і верховенства права, які призведуть до відповідної реакції з боку Асамблеї".

"Асамблея закликає Моніторинговий комітет уважно відстежувати ситуацію і пропонувати будь-які подальші дії, які можуть бути вжиті Асамблеєю, аж до можливих санкцій, якщо вимоги не будуть виконані", - йдеться в резолюції.

Стурбованість справою Тимошенко

Копирайт изображения Reuters
Image caption Новий президент ПАРЄ висловив стурбованість справою Тимошенко

Генсек Ради Європи Турбйорн Ягланд, виступаючи на сесії ПАРЄ 23 січня, наголосив на неспроможності судових систем у деяких країнах захистити права людей і звернув увагу на Україну в цьому контексті.

"Наша робота в Україні, яка була посилена з огляду на надзвичайно суперечливий та заполітизований суд у справі екс-глави уряду Юлії Тимошенко, є прикладом того, що ми можемо та маємо робити в цій сфері. Ми започаткували програму широких реформ з урядом України", - сказав пан Ягланд.

Першим конкретним результатом у цій сфері він назвав проект нового кримінального кодексу, який враховує більшість пропозицій експертів.

Пан Ягланд сказав, що Україна найперше зацікавлена у конкретних та відчутних наслідках таких дій і не лише щодо "справ, які викликають занепокоєння, як у випадку з Юлією Тимошенко".

Новообраний президент ПАРЄ Жан-Клод Міньйон також висловив стурбованість справою Юлії Тимошенко.

"Я вже написав від руки лист Тимошенко, і її дочка його передасть. Я сказав, що у неї є багато друзів, що її не забули, і що багато зусиль буде докладено для того, щоб допомогти їй у цій драматичній ситуації", - сказав він після зустрічі з Євгенією Тимошенко в Страсбурзі.

Коментувати цю тему на форумі>>>

Новини на цю ж тему