Міліція закрила файлообмінник ex.ua. Користувачі обурюються

ex.ua Копирайт изображения mvs.gov.ua
Image caption Міліція закрила найпопулярніший файлообмінник України

Міліція припинила діяльність відомого в Україні файлообмінного інтернет-ресурсу Ex.ua за порушення прав інтелектуальної власності. Користувачі обурюються в соціальних мережах, а Інтернет-партія України пікетувала МВС.

Сайт ex.ua став недоступним з 31 січня. Напередодні реєстратор Imena.ua призупинив обслуговування домену на вимогу представників МВД.

" Міліція закрила Ex.ua у рамках розслідування кримінальної справи за частиною 2 статті 176 Кримінальної справи (порушення авторських і суміжних прав)", - повідомив заступник керівника прес-служби МВС Сергій Бурлаков 31 січня.

За його словами, розслідування тривало близько півроку і було ініційовано розробниками програмного забезпечення Adobe Systems Inc., Microsoft Corporation, Graphisoft Inc.

Представник МВС також повідомив, що під обшуку в офісному приміщенні та у дата-центрах було вилучено 200 серверів із загальним обсягом нелегального контенту понад 6000 терабайт.

П’ять років з конфіскацією

У міліції кажуть, що працівників компанії Ex.ua буде притягнуто до відповідальності, їм загрожує до п’яти років ув’язнення.

"Відповідальність за статтею Кримінального кодексу України, за якою порушена кримінальна справа, передбачена у вигляді позбавлення волі на строк до 5 років з конфіскацією примірників творів та відповідного обладнання", - йдеться у повідомленні прес-служби міліції.

Своєю чергою представник Еx.ua Юрій Пісочний повідомив, що юристи компанії розбираються в ситуації. Однак спростував інформацію про вилучення серверів компанії.

"Таку інформацію (про вилучено 200 серверів) поки не підтверджуємо. Зараз припинено делегування домену на підставі розпорядження якогось слідчого Печерського району", - цитує його агенція "Інтерфакс". Коментуючи повідомлення МВС про порушення кримінальної справи за зверненням компаній Adobe Systems, Inc і Microsoft Corporation, пан Пісочний запевнив, що ресурс має договори з правовласниками цих компаній. За його словами, власником Еx.ua є західний інвестор і в його планах - легалізація ресурсу. За інформацією оперативників, адміністрацію ресурсу очолює громадянин Латвії.

Хакерські атаки та протести

Після публікації повідомлення про закриття файлообмінника Ex.ua офіційний сайт МВС недоступний. Станом на ранок 1 лютого сайт не працює.

У відомстві це пояснили великою кількістю відвідувачів, а також можливими хакерськими атаками на сайт.

Жертвою організованого руху противників закриття Ex.ua став і сайт президента Віктора Януковича. В соціальних мережах поширювалися заклики заходити на ресурс, щоб він не витримав навантаження.

Сторінка Вконтакте під назвою "Свободу Ex.ua" за кілька годин після зібрала майже сім тисяч шанувальників. Учасники публікують гнівні звернення щодо закриття Ex.ua та звинувачують українську владу у запровадженні інтернет-цензури.

А Інтернет партія України 1 лютого пікетувала будівлю управління МВС у Києві.

"Мільйонам інтернет-користувачів плюнули в обличчя. А коли тобі плюють в обличчя – потрібно бити в морду, а не витирати слюні", – заявив керівник партії Дмитро Голубов.

За даними видання про інтернет-бізнес Watcher, ресурс Еx.ua був одним з найпопулярніших в Україні і займав від 15% до 25% всього внутрішньоукраїнського трафіку.

Попередники Ex.ua, файлообмінні сервіси Infostore та io.ua були закриті українськими правоохоронцями декілька років тому.

Новини на цю ж тему