Російський блогер заперечує співпрацю з прокремлівським рухом

Ілля Варламов Копирайт изображения Reuters
Image caption Блогер Ілья Варламов брав активну участь у масових акціях опозиції в Москві

Популярні російські блогери заперечують отримання грошей за свої публікації від прокремлівських організацій.

У платній співпраці з рухом "Наші" ряд відомих мережевих публіцистів звинуватив блогер Антон Носік, медіадиректор компанії СУП, якій належить Живий журнал.

За словами пана Носіка, у списку ЖЖ-блогерів, чиї пости оплачувала російська влада, на другому місці за сумою "гонорарів" перебуває Ілья Варламов (мережевий нік - zyalt), співзасновник нещодавно створеної Ліги виборців. Про це повідомляє Російська служба Бі-Бі-Сі.

"Дивіться пости і думайте головою, де заказуха, а де ні, - написав Ілья Варламов у Твіттер, відповідаючи на звинувачення. - Я завжди був і буду чесним і об'єктивним".

Антон Носік посилається на інформацію, отриману внаслідок злому невідомими хакерами електронної пошти прес-секретаря руху "Наші" Христини Потупчик.

200 тисяч рублів за пост

У даних, на які посилається пан Носік, йдеться про великі суми грошей, начебто переведені блогерам з рахунків руху "Наші" за публікацію матеріалів "правильного" змісту.

Зокрема, там йде мова про приватне листування між прес-секретарем прокремлівського руху і блогерами Ільєю Варламовим, Олєґом Макаренком, Сєрґєєм Мухамєдовим, Іґорєм Біґданом.

Стверджується, що ці блогери не лише узгоджували тексти і фотографії з керівництвом "Наших", а й отримували гроші за публікації у своїх блогах.

Так, Ільї Варламову приписують отримання від прокремлівських організацій 400 тисяч рублів (майже 100 тисяч гривень) за два пости в 2011 році.

Блогер запевняє, що не отримував цих грошей. "Ніколи, за жоден пост у своєму ЖЖ (якщо він не позначений "Реклама") я не брав грошей. І цим дуже пишаюся".

А Сєрґєй Мухамєдов пообіцяв премію в 100 доларів тому, хто знайде в його блозі пропаганду "нашизму" і чинного державного устрою.

"Особистий блогер Путіна"?

Ілья Варламов - співзасновник громадської "Ліги виборців" і один з найцитованіших російських блогерів.

Пан Варламов неодноразово викладав у своєму блозі в ЖЖ прямі репортажі з політичних акцій опозиції: Маршів незгодних і Днів гніву. Нещодавно він висвітлював автопробіг "Біле кільце", учасники якого протестували проти порушень на грудневих виборах до Держдуми. У вересні 2011 року блогер запустив онлайн-проект Рідус, який отримав за підсумками року премію Рунету.

Рідус став інформаційним майданчиком для деяких правозахисних організацій і протестних рухів, таких, як "Товариство синіх відерець", учасники якого протестували проти незаконного використання на автівках проблискових маячків.

Як пише Російська служба Бі-Бі-Сі, у ЗМІ пана Варламова нерідко називають "особистим блогером Володимира Путіна" - він не раз супроводжував російського прем’єра в його поїздках і мав можливість для ексклюзивних зйомок Владіміра Путіна.

Зокрема, у 2010 році блогер висвітлював поїздку пана Путіна в Санкт-Петербург, а в 2011 році - в Південно-Сахалінськ і на озеро Селігер, де відбувався молодіжний форум руху "Наші".

Новини на цю ж тему